w
googluj

avast! Ransomware Removal 1.0.32


ico
Malware to ostatnio najpopularniejszy środek ataku wykorzystywanego przez hakerów i przestępców internetowych .Specjalne programy szpiegujące i wykrywające ważne dane to bardzo trudne do zlikwidowania i, niestety, niezwykle skuteczne sposoby zaatakowania naszego smartfona czy tableta. By się przed nimi bronić, konieczne jest zastosowanie specjalistycznego oprogramowania – szczególnie tyczy się cryptolockerów i simplockerów, którym Avast poświęcił specjalną aplikację Avast! Ransomware Removal przygotowaną dla użytkowników urządzeń mobilnych z systemem Android.

Wspomniane dwa typy malware to specjalne, złośliwe programy nie tylko blokujące dostęp do sprzętu, ale i wykorzystujące wszelkie możliwe drogi do tego, by pozyskać dane do płatności internetowych i ściągnąć z nich możliwie jak największą ilość gotówki, zmuszając nas od uiszczenia drobnej opłaty w zamian za odblokowanie urządzenia mobilnego. Stąd też ich przydomek do „ransomware” od angielskiego słowa „okup”.

Program działa w bardzo prosty sposób. Cały proces polega na przeprowadzeniu skanu urządzenia – wówczas wyłączony zostaje dostęp do jakichkolwiek innych usług na smartfonie lub tablecie, a aplikacja wnikliwie przeszukuje pamięć operacyjną pod kątem niebezpiecznych treści w aplikacjach zewnętrznych. Po odnalezieniu złośliwego oprogramowania program dokonuje jego usunięcia – by przywrócić sprzęt do pełni używalności, konieczne jest jego natychmiastowe odinstalowanie tuż po zakończeniu jego działania. Aplikacja została udostępniona w ofercie Google Play za darmo w języku angielskim.

Wymagania!
Android 2.1 i nowsze.

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
avast! Ransomware Removalavast! Ransomware Removal dla Android
2014-07-08

Ilość pobrań: 78 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
avast! Ransomware Removal