w
googluj

Andrognito 3.4


ico
Andrognito to aplikacja dostępna na urządzenia z systemem Android, która umożliwia ukrywanie plików. Dostęp do tych plików jest zaszyfrowany. Producenci Andrognito oferują nam więc swego rodzaju elektroniczny sejf, który będzie mógł otworzyć tylko ten użytkownik, który zna hasło (czyli prawie zawsze będzie to posiadacz urządzenia).

Korzystanie z dobrodziejstw aplikacji możliwe jest wyłącznie po zarejestrowaniu się. Rejestracja ta nie wymaga jednak podania adresu e-mail czy innych prywatnych danych, a jedynie nazwy użytkownika oraz hasła. Nazwa użytkownika może być nawet 1-literowa; hasło musi być 4-cyfrowym PIN-em. W kolejnym kroku aplikacja umożliwi nam zapoznanie się z jej interfejsem i powiązanymi funkcjami w formie obrazkowego tutoriala.

Zasadniczy ekran programu podzielono na zakładki: wszystkie pliki, ulubione, obrazy, muzyka, filmy, dokumenty, inne. Szuflada nawigacyjna umożliwia przejście do nich, a oprócz tego do ustawień i tutoriala.

Przy dodawaniu plików do ukrycia, a dodajemy je po tapnięciu w ikonę plusa w pasku akcji, zostaniemy ostrzeżeni. Po ewentualnym odinstalowaniu tej aplikacji nie należy usuwać z pamięci urządzenia katalogu Andrognito/Backups. Zawiera on wrażliwe informacje; niezbędne w przypadku późniejszego przywracania danych. Drugie ostrzeżenie dotyczy tego, aby nie usuwać jakichkolwiek plików z rozszerzeniem ADG. Są to zaszyfrowane pliki Andrognito; znajdują się one bezpośrednio w katalogu Andrognito. (Oczywiście w sytuacji, gdy nie mamy ukrytych plików i na pewno nie będziemy już chcieli korzystać z tej aplikacji, nie musimy się niczym przejmować).

Aplikacja ma 2 tryby działania: normalny (Normal Mode) i szybki (Flash Mode). Różnica między nimi jest taka, że tryb szybki przydatny jest, gdy zależy nam na jak najszybszym czasie ukrycia plików; zwykle jednak powinniśmy stosować tryb normalny - trwający dłużej, nawet kilka minut, zależnie od wielkości wybranych plików.

Przy wybieraniu plików do ukrycia korzystamy z własnego eksploratora plików Andrognito. Zatwierdzanie plików do ukrycia polega natomiast na przytrzymaniu ich. Istnieje możliwość zaznaczenia wszystkich plików w katalogu na raz. Na koniec wybieramy ikonę kłódki bądź błyskawicy, zależnie od preferowanego stopnia szyfrowania. W naszym przypadku ukrycie zdjęcia o rozmiarze 2 MB zajęło sekundę. (Odkrycie - chwilę dłużej). Po ukryciu plików będziemy mieć do nich dostęp z poziomu zakładek. Przykładowe zdjęcie zostaje dodane, zgodnie z założeniami producentów, do zakładek wszystkich plików oraz obrazów.

Aplikacja jest pięknie wykonana i dobrze opisana. Ma dodatkowe, przydatne funkcje; np. tryb niewidzialności aplikacji z poziomu launchera (w tym wypadku aplikację otwierać się będzie przez wprowadzenie numeru, niczym numeru telefonicznego). Polecamy ją - z jednym tylko zastrzeżeniem, a mianowicie: Andrognito jest w wersji beta, co oznaczać może, choć nie musi, że przy korzystaniu z niej pojawiać się mogą błędy.

Uwaga!
Aplikacja jest obecnie w wersji beta, więc może nie działać stabilnie. Prócz tego należy pamiętać, by nie usuwać plików z jej katalogu w pamięci urządzenia (szczegóły w opisie i w samej aplikacji).

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
AndrognitoAndrognito dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 61 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Andrognito