w
googluj

1Password 7.0.8


ico
1Password to program dostępny na systemy operacyjne mobilne (Android - i to tej wersji programu dotyczy ten opis; iOS) oraz systemy stacjonarne (Windows, Mac), który umożliwia tworzenie haseł dostępu do stron internetowych, zapamiętuje je w swojej bazie i loguje nas do tych stron przez zaledwie jedno tapnięcie/kliknięcie. To jednak nie wszystko, gdyż aplikacja działa jak sejf i umożliwia przechowywanie w niej różnych innych danych, np. tajnych notatek. Jeżeli planujemy użycie aplikacji na wielu platformach, wówczas pomocna będzie funkcja synchronizacji danych; możliwa jest synchronizacja przez konto w Dropboxie, ale i bez użycia chmury. Dostęp do swoich ściśle zaszyfrowanych danych w aplikacji ma się przez jedno hasło główne, a do tego możliwe jest ustalenie kodu PIN związanego z samą obsługą aplikacji; kod PIN podawać się będzie np. w sytuacji, gdy wyłączyliśmy ekran i ponownie go włączyliśmy. Po wyjściu z aplikacji następuje automatyczne zablokowanie dostępu do niej i w tej sytuacji z kolei wymagane będzie podanie hasła głównego.

Po uruchomieniu aplikacji i zapoznaniu się z jej kluczowymi funkcjami, będziemy musieli w pierwszym kroku określić nasze hasło główne (Master Password), które następnie trzeba będzie powtórzyć; w drugim kroku podajemy natomiast naszą podpowiedź (wpisywane też niczym hasło: zakropkowane i mające stanowić niejako symboliczne wskazanie nam ustalonego hasła głównego; nie chodzi o tworzenie klasycznego pytania-podpowiedzi np. o nazwisko panieńskie matki itp.). Na końcu należy podać ustalone hasło główne, aby otworzyć właściwy interfejs aplikacji.

Program daje możliwość dodawanie kolejnych danych wedle określonych kategorii. Nie muszą to być tylko loginy i hasła do stron internetowych. Mogą to być również dane związane z kontami e-mail, kontami bankowymi, kartami kredytowymi, kontami FTP itp. Możliwe jest też dodanie zwykłej notatki czy ogólnie pojętego hasła. Każda kategoria oferuje specjalne formularze, więc wystarczy je wypełnić. Ponadto istnieje możliwość dodania notatki do każdego wpisu danych. Swoje dane można następnie pogrupować, a te najważniejsze dodać do zakładki ulubionych.

Aby zalogować się do danej strony internetowej przy użyciu 1Password, należy wybrać te dane w sejfie 1Password. Przejdziemy potem do przeglądarki internetowej, gdzie powinien znajdować się też panel 1Password z ikoną klucza; dane formularza internetowego powinny być już uzupełnione, w innym wypadku, należy dotknąć ikony klucza znajdującej się w panelu i wybrać odpowiedni login; formularz internetowy zostanie uzupełniony.

Uwaga!
Dostępna jest wersja programu dla systemu Windows.

Ograniczenia!
Możliwa jest synchronizacja danych przy użyciu chmury Dropboxa. Tylko do 1 sierpnia 2014 roku funkcje Premium są darmowe.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
1Password1Password dla Android
2018-11-24
przejdź 1Password dla Windows

Ilość pobrań: 27 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
1Password