w
googluj

Permission Explorer 3.1


ico
Praktycznie wszystkie aplikacje i usługi, z których korzystamy na urządzeniach mobilnych z systemem Android na pokładzie, wymagają szeregu pozwoleń ze strony użytkownika na uzyskanie dostępu do różnorodnych narzędzi i połączeń w celu ułatwienia pracy wybranym programom. Często bagatelizujemy komunikaty wyświetlane przy instalacji danego rozszerzenia, nie zastanawiając się, co niesie ze sobą zezwolenie na wykorzystanie wybranej usługi. W sprawdzeniu i zweryfikowaniu użyteczności poszczególnych programów pomoże nam Permission Explorer.

Aplikacja wyświetla zestaw wszystkich dostępnych na smartfonie lub tablecie narzędzi oraz usług, zarówno pobranych z oferty serwisu Google Play, jak i przeinstalowanych wraz z systemem Android. Posiadane programy możemy przeglądać na podstawie kategorii – działy, jakie możemy zaobserwować to m. in. kontakty, lokalizacja, wiadomości czy płatności. Kolejna sekcja z kolei szereguje wszystkie znajdujące się w pamięci urządzenia aplikacje i narzędzia pod względem ilości usług, które są wykorzystywane podczas ich działania, dzięki czemu możemy określić, które z nich wymagają zbyt dużej ingerencji w nasze dane i połączenia z Internetem i innym danymi.

W razie konieczności odcięcia dostępu wybranym aplikacjom np. do pakietów sieciowych, kontaktów, ustawień sprzętu czy połączenia bluetooth możemy skorzystać także z oddzielnego modułu, wyświetlającego poszczególne funkcje telefonu, do których dostęp posiadają zainstalowane programy. Niepotrzebne narzędzia możemy szybko usunąć korzystając z odnośnika do systemowego deinstalatora. Aplikacja została udostępniona w języku angielskim.

Wymagania!
Android 2.1 i nowsze.

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Permission ExplorerPermission Explorer dla Android
2014-06-30

Ilość pobrań: 33 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Permission Explorer