w
googluj
pl

SMS Backup + 1.5.11


ico
SMS Backup + jest to nazwa programu dostępnego dla urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Android, który umożliwia - co nie powinno nikogo dziwić - tworzenie kopii zapasowych wiadomości tekstowych naszego urządzenia. Mówiąc precyzyjniej: chodzi o backupy SMS-ów, MMS-ów oraz połączeń telefonicznych. Kopie można przesyłać do konta pocztowego Gmail. Dodatkową funkcją programu jest to, że przy jego pomocy można przywrócić dane z backupu.

Backup można sporządzić od razu z ekranu głównego aplikacji. Jednakże przed utworzeniem pierwszego backupu konieczne jest nawiązanie połączenia z własnym kontem Gmail. W tym celu wybrać musimy odpowiednią funkcję, a z listy kont wybrać to, które chcemy połączyć z opisywaną aplikacją. Od razu po nawiązaniu tego połączenia, aplikacja spyta, czy wykonać kopię zapasową, czy może pominąć wszystkie wiadomości obecnie przechowywane w pamięci urządzenia. Na ekranie startowym lub w panelu powiadomień Androida możemy śledzić przebieg tworzenia backupu; pokazywana jest liczba elementów skopiowanych oraz liczba wszystkich elementów. Trudno powiedzieć, ile trwa cały proces; można jednak chyba powiedzieć, że ogólnie tworzenie kopii 100 elementów trwa minutę. Proces można przerwać, a później dokończyć. W ustawieniach określić można harmonogram wykonywania kopii zapasowych. Harmonogram podstawowy, kopiujący SMS-y, domyślnie ustawiony jest na co 2 godziny. Zaś harmonogram związany z SMS-ami przychodzącymi, domyślnie ustawiony jest na 3 minuty po otrzymaniu SMS-a. Możliwe jest ustawienie archiwizowania tylko wówczas, gdy jesteśmy połączeni przez wi-fi.

A jak wygląda odbiór kopii przez Gmaila? Po przejściu do Gmaila, skopiowane SMS-y znajdować się będą w etykiecie SMS. W ustawieniach zaawansowanych można określić własną nazwę. Zresztą w ustawieniach tych jest o wiele więcej opcji, więc jeżeli szukasz doskonałego, wysoce konfigurowalnego programu do kopiowania dziennika połączeń telefonicznych, całej komunikacji SMS czy MMS, wówczas nie będziesz zawiedziony tą aplikacją. Jest prosta w użyciu i po prostu robi to, co trzeba.

Ograniczenia!
Aplikacja nie wspiera Androida w wersji KitKat. Należy posiadać konto Gmail.

Wymagania!
Android 2.0 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (8 głosów)

Strefa Download programu
SMS Backup +SMS Backup + dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 1030 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (0)
SMS Backup +