w
googluj
pl

Cerberus 3.5.7


ico
Cerberus to program wydany na smartfony i tablety z systemem operacyjnym Android, którego celem jest zabezpieczenie urządzenia na wypadek jego zgubienia lub w przypadku kradzieży. Po jego skonfigurowaniu można zdalnie m.in. namierzyć urządzenie i je śledzić, usunąć dane z pamięci, zablokować urządzenie kodem. Aplikacja jest łatwa w użyciu i działa tak, jak należy się tego spodziewać.

Zacznijmy jednak od początku. Aplikacja jest darmowa przez 7 dni i wymaga założenia konta, i jest to podstawowa rzecz, jaką musimy wykonać zaraz po uruchomieniu Cerberusa i nawiązaniu połączenia z internetem. W kolejnych polach formularza podać musimy tylko nazwę użytkownika, hasło oraz adres e-mail. Hasło musi się składać z co najmniej 4 znaków, a będzie używane do konfiguracji, jak i zdalnej kontroli urządzenia. Natomiast podany adres e-mail będzie tym adresem, na który zostanie przesłana instrukcja na wypadek sytuacji, w której zapomnieliśmy hasła i musimy je zresetować; także na adres ten dostarczane będą powiadomienia w przypadku zagubienia urządzenia; np. po wybraniu funkcji zrobienia zdjęcia, to właśnie na ten adres plik zdjęcia zostanie przesłany.

Ekran konfiguracji powita nas informacją metodach kontroli Cerberusa. Są dwie takie metody. Pierwsza polega na zalogowaniu się do konta na oficjalnej stronie internetowej, a druga polega na kontrolowaniu aplikacji poprzez wiadomości SMS - na podany wcześniej adres e-mail została dostarczona lista dostępnych w ten sposób komend. Istotna część funkcji Cerberusa - jak ochrona przed odinstalowaniem tej aplikacji, zdalne kasowanie danych, blokada urządzenia przy pomocy kodu - dostępne są wyłącznie w sytuacji, gdy nada się Cerberusowi uprawnienia do administracji urządzenia. Funkcję tę aktywować można na ekranie konfiguracji. Kolejną funkcją dostępną z poziomu tego samego ekranu konfiguracji jest możliwość włączenia Cerberusa, gdy urządzenie używa nieautoryzowanej karty SIM. Można też nadać aplikacji uprawnienie dostępu do roota, o ile oczywiście mamy zrootowany system; dzięki temu możliwe będzie m.in. zdalne robienie zrzutów ekranowych.

Po zalogowaniu się na stronę Cerberusa - www.cerberusapp.com - zobaczymy mapkę ze wskazaną lokalizacją naszego urządzenia. Z tego miejsca wysłać można specjalne polecenie. Dla przetestowaniu aplikacji można np. zrestartować system. Czy polecenie zostaje wykonane? Tak, to przykładowe polecenie zostało wykonane, i to natychmiast. Jak wspomniano, polecenia można wysyłać też SMS-em.

Program jest świetny! Co bardzo ważne: działa nawet wtedy, jeśli urządzenie nie jest podłączone do internetu, a to dzięki zdalnej kontroli przez SMS. W dodatku wiadomości otrzymane i wysłane przez Cerberusa nie włączą powiadomień, jak i nie będą widoczne w podglądzie wiadomości. Pamiętajmy jednak o dokładnym zapoznaniu się z regulaminem usługi.

Uwaga!
Należy zapoznać się z regulaminem usługi, gdyż aplikacja ma uprawnienia sięgające bardzo głęboko. Ponadto należy pamiętać, że programy antywirusowe mogą uznawać aplikację za zagrożenie - wynikać to będzie właśnie z rodzaju i gamy uprawnień, jakie należy Cerberusowi przyznać.

Ograniczenia!
Wersja darmowa działa przez tydzień. Potem można wykupić dożywotnią licencję za 2,99 euro z poziomu aplikacji. Licencja powiązana jest z kontem założonym w Cerberusie, a z jednego konta korzystać może maksymalnie pięć urządzeń. Dostęp do roota rozszerza zakres funkcji programu. Możliwe jest łatwe wysyłanie komend SMS-ami do urządzenia z zainstalowanym Cerberusem, po zainstalowaniu aplikacji Client Cerberus.

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (6 głosów)

Strefa Download programu
CerberusCerberus dla Android
2018-08-14

Ilość pobrań: 207 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (2)
Cerberus
avatararrow
~xxxx | 2017.04.12 19:15
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Program zainstalowany w telefonie pokazuje miejsca w których nigdy się nie było.To o co chodzi?
Cerberus
avatararrow
~szkotitarot | 2015.08.26 17:23
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
problem z sim nic nie dziala a cerberus nic nie pomaga szlak mnie trafi
Cerberus