w
googluj

Astrill VPN 3.9.31


ico
Astrill VPN to aplikacja wydana na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android, która może być nam przydatna, gdy chcielibyśmy nawiązać połączenie z internetem poprzez tzw. wirtualną sieć prywatną (czyli VPN). Działa to w ten sposób, że łączy się komputery z serwerem Astrill przy użyciu specjalnego zaszyfrowanego "tunelu", w rezultacie czego połączenie z internetem staje się bezpieczniejsze, zaś ryzyko przechwycenia danych czy ataku hakerów zostaje zminimalizowane. Jest oficjalna aplikacja firmy Astrill Systems Corp., której opisywana usługa dostępna jest także na komputerach stacjonarnych (Windows, Mac, Linux), jak i na urządzeniach mobilnych Apple.

Aby w ogóle przetestować działanie VPN przy użyciu androidowej aplikacji Astrill, najpierw musimy się zalogować albo - jeśli nie mamy jeszcze własnego konta - zarejestrować. Używanie aplikacji nie jest możliwe bez spełnienia podanych warunków. Po pierwszym zalogowaniu się decydujemy z jakiego planu subskrypcji będziemy korzystali. Do wyboru są plany 3- i 6-miesięczne oraz roczny, ale oprócz tego istnieje możliwość przetestowania usługi za darmo przez 7 dni. Następnie, aby zweryfikować i aktywować konto, zostaniemy poproszeni o podanie numeru telefonu na który otrzymamy wiadomość SMS z 4-cyfrowym kodem. Pamiętajmy przy tym, aby przy wpisywaniu numeru telefonu podać również numer kierunkowy do kraju (czyli +48 w przypadku Polski), bo inaczej nie otrzymamy SMS-a. Tego kroku (podania własnego numeru telefonu) nie można pominąć; poinformowani o tym zostaniemy też w automatycznie wygenerowanym e-mailu od Astrill, gdyż konto aktywować można też przez witrynę internetową firmy. Na koniec podajemy otrzymany kod i możemy już korzystać z aplikacji mobilnej.

Na ekranie głównym informowani jesteśmy kiedy plan naszej subskrypcji wygasa, a także z jakiego serwera Astrill korzystamy; z listy można wybrać daną lokalizację. Najważniejsza jest jednak duża kontrolka. Początkowo jest czerwona, czyli usługa VPN jest wyłączona. Jednak po dotknięciu jej kolor zmieni się na zielony i jednocześnie na naszym ekranie pojawi się ostrzeżenie: kontynuując udzielamy bowiem aplikacji pozwolenia na przechwytywanie całego naszego ruchu sieciowego. Po tapnięciu w "Ufam tej aplikacji", pasek powiadomień Androida oznajmi nam połączenie z wybranym serwerem (nawiązywanie połączenia trwa zwykle kilka sekund); gdy go dotkniemy, przeniesieni zostaniemy do ekranu aplikacji, gdzie będziemy mogli się rozłączyć. Do szybkiego nawiązywania połączenia używać możemy też widgetu aplikacji; jego rozmiar to 2x1, a aktywacja usługi opiera się po prostu na jego jednokrotnym dotknięciu.

Korzystanie z VPN daje nam dodatkowe zabezpieczenie dla naszych danych. Serwis Astrill jest znany i szeroko dostępny, co jest jego atutem, bo możemy zainstalować odpowiednią aplikację też na naszym komputerze stacjonarnym.

Uwaga!
Dostępna jest też stacjonarna (Windows, Mac, Linux) wersja aplikacji.

Ograniczenia!
Aby korzystać z aplikacji konieczne jest zarejestrowanie się w serwisie jej twórców, a także podanie numeru telefonu w celu aktywacji konta. Początkowo możemy skorzystać z 7-dniowej wersji trial, ale potem musimy wykupić subskrypcję.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Trial (testowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Astrill VPNAstrill VPN dla Android
2018-11-20
przejdź Astrill VPN dla Windows

Ilość pobrań: 58 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Astrill VPN