w
googluj

viaProtect 1.3.6


ico
Używasz urządzenia przenośnego z systemem operacyjnym Android i szukasz aplikacji, która pomoże Ci w zabezpieczeniu danych poprzez wskazanie działań, jakie należy przedsięwziąć i pokaże, przykładowo, kto zbiera informacje na Twój temat? Jeżeli Twoja odpowiedź jest twierdząca - viaProtect to prosty program, który w mig przekaże Ci te wiadomości. Działanie tej aplikacji opiera się na analizie naszego systemu, wykonanych połączeń z internetem oraz danych gromadzonych przez zainstalowane programy; następnie pokazuje nam statystykę możliwych zagrożeń oraz uwrażliwia na potencjalne niebezpieczeństwa.

Korzystać z viaProtect można na dwa sposoby: albo poprzez rejestrację naszego urządzenia w serwisie internetowym aplikacji (podajemy adres e-mail), albo poprzez zapisanie się jako "gość". Druga z tych opcji nie wiąże się z żadnymi ważnymi ograniczeniami, dlatego w celu przetestowania aplikacji można bez problemów wybrać właśnie tę opcję. Tak czy inaczej, musimy mieć aktywne połączenie z internetem, aby nasze statystyki były przesyłane na serwer aplikacji; taka jest konieczność.

Interfejs programu przedstawia nam poziom zagrożenia w formie koła, które wypełnione jest danym kolorem powiązanym ze stopniem zagrożenia. Zagrożenie to może być duże (severe; kolor czerwony), średnie (moderate; żółty) albo małe (low; zielony).

Po rozwinięciu wiadomości związanej ze wspomnianym statusem, ujrzymy dokładniejszy raport. Zobaczymy, że określany jest on na podstawie kilku czynników, m.in. czy nasze urządzenie chronione jest hasłem w celu odblokowania, czy nasze urządzenie zostało zrootowane (czy możliwy jest dostęp do konta administratora systemu), czy wersja naszego Androida jest aktualna itp. Po dotknięciu opisu danego czynnika otrzymamy krótką rekomendację viaProtect dotyczącą zwiększenia naszego bezpieczeństwa. Są to bardzo proste instrukcje. Doświadczony użytkownik systemu Android będzie miał już świadomość czyhających na niego zagrożeń związanych z przedstawionymi czynnikami.

Ekran główny udostępnia również szczegółowy raport związany z przesyłem danych poprzez sieć:
• Organization - z kim (z jaką organizacją) porozumiewają się nasze aplikacje, czyli z jaką firmą się łączą i jakie podmioty mogą zbierać o nas informacje; mamy podział statystyk na dotyczące dnia, tygodnia oraz miesiąca,
• Countries - czyli do jakich państw dane są przesyłane; również i tu mamy zakładki odnoszące do statystyk dziennych, tygodniowych i miesięcznych,
• Encrypted traffic - to okno pokazuje z kolei, czy nasze połączenia były zaszyfrowane, czy też nie; statystyki podzielone są i w tym wypadku na trzy okresy.

viaProtect to ciekawa aplikacja, gdyż udostępnia nam raporty i statystyki danych, których możemy nie być świadomi. Naturalnie: to od nas zawsze zależy z jakich programów korzystamy. Nie możemy być więc zdziwieni, gdy Google będzie często pojawiać się w statystykach opisywanej aplikacji. Z drugiej jednak strony całkiem możliwe, że zobaczymy dane, które nas zaskoczą. Może nie będą one miały dla nas zbyt wielkiego znaczenia, ale mimo wszystko warto się z nimi zapoznać przynajmniej raz.

Ograniczenia!
Aby korzystać z aplikacji trzeba mieć aktywne połączenie z internetem. Natomiast aby mieć dostęp do większej liczby funkcji należy się zarejestrować w serwisie aplikacji - można tego dokonać poprzez aplikację.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
viaProtectviaProtect dla Android
2015-03-30

Ilość pobrań: 16 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
viaProtect