w
googluj

RedCrab 8.3.1


RedCrab jest darmowym kalkulatorem naukowym o podstawowych funkcjach. Program jest wykonany estetycznie, standardowo mamy pasek narzędzi z możliwością wydrukowania tego co napisaliśmy. To co różni RedCrab od innych kalkulatorów, to między innymi brak konieczności instalacji oraz sposób pisania formuł.

Mianowicie pole gdzie możemy zapisywać formuły można podzielić na kratki, przez co wyglądem przypomina ono kartkę papieru. Większość kalkulatorów na rynku, zwłaszcza darmowych imituje zwykły kalkulator, a w końcu kto by chciał pracować na programie do edycji tekstu, który by imitował maszynę do pisania?

RedCrab posiada możliwość nie tylko zapisywania liczb, ale również pisania tekstów oraz znaków z alfabetu greckiego, które są często wykorzystywane w fizyce i matematyce do oznaczania stałych. Podstawowe obliczenia w RedCrab mogą być wykonane bez czytania instrukcji, ponieważ interfejs jest na tyle przejrzysty i intuicyjny, że bez problemów wykonamy działania.

Przy bardziej skomplikowanych działaniach takich jak: wykorzystanie panelu programowania czy wykorzystanie całki oznaczonej możemy skorzystać z rozbudowanych opcji pomocy. Dzięki temu programowi możemy przygotować materiał do sprawozdania lub pracy, dzięki możliwości wykorzystywania zmiennych i pisania w bardzo estetyczny sposób wszelakich wzorów i formuł.

Program posiada możliwość zamiany liczb w systemie zapisu dziesiętnego na liczby w systemie zapisu ósemkowego. Pisanie formuł zaprezentowany w RedCrab jest bardziej intuicyjny i przypomina w bardzo dużej mierze pisanie na kartce papieru, dzięki czemu można się o wiele szybciej przyzwyczaić do programu, niż wpisywanie formuł w sposób podobny do tworzenia formuł w Excelu lub pisania programów w kompilatorach, aby policzyły nam dany wzór. RedCrab jest bardzo innowacyjnym kalkulatorem, który łączy edytor tekstowy z kalkulatorem dzięki czemu mamy świetne narzędzie do pracy oraz nauki.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.9 (12 głosów)

Strefa Download programu
RedCrabRedCrab 8.3.1
Wersja stabilna
5.53 MB | 2023-03-02

Ilość pobrań: 1699 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (3)
RedCrab
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2018.01.25 12:38
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Interfejs dosyć odległy od kalkulatora Windows. Ładuje się powoli, zachęca do triala wersji full. Może i da się z niego wycisnąć to i owo, ale trzeba go oswoić. Jeśli planujecie solidne rachunki z pozycjami 10cyfrowymi od razu, to lepiej systemowym. Jak się ciut nudzicie, można spróbować.
RedCrab 6.26.3
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.10.03 14:57
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Do wypróbowania.
RedCrab 6.21.0
avatararrow
~Ryx | 2011.07.25 01:06
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Fajna nazwa programu :)