w
googluj
pl

Cabri 3D 2.1.2


Cabri 3D to bardzo rozbudowany program stworzony dla celów naukowych, poświęcony stereometrii, czyli działowi matematyki zajmującemu się figurami przestrzennymi. Stanowi świetne narzędzie zarówno dla nauczycieli i wykładowców, chcących stworzyć czytelne, również interaktywne pokazy kolejnych brył i przestrzennych maszyn, jak również dla uczniów, szukających programu, który ułatwi im naukę.

Aplikacja oferuje czytelny interfejs, który pozwala w łatwy sposób tworzyć kolejne elementy w oknie szkicu. Użytkownik może samemu ustawiać w przestrzeni kolejne punkty, proste, płaszczyzny oraz figury płaskie i bryły, a także badać stosunki, jakie między nimi zachodzą, na przykład poprzez mierzenie odległości kolejnych ścian czy wierzchołków. Aby rysunek był czytelny, Cabri 3D oferuje pełen funkcji edytor, który pozwala dowolnie zmieniać kolory wierzchołków, krawędzi oraz płaszczyzn niezależnie od siebie, dla każdej figury z osobna.

Bardziej zaawansowani użytkownicy mają także możliwość tworzenia interaktywnych animacji, dzięki czemu na przykład ruchem myszy możemy obserwować jak złoży się stworzona siatka jakiejś figury. Co ciekawe, dostępne narzędzia są na tyle zaawansowane, że pozwalają na tworzenie symulacji działania maszyn. Dobrym przykładem jest animowany przekrój silnika czterosuwowego, który prezentowany jest przez producenta w galerii na stronie.

Na uwagę zasługuje świetnie przygotowana dokumentacja programu, która dokładnie opisuje wykorzystanie wszystkich jego funkcji. Podobnie jak samo oprogramowanie, dostępna jest w wielu wersjach językowych, w tym także po polsku. Dodatkowo, na specjalnie powstałej stronie galerii, producent prezentuje projekty, które można utworzyć z wykorzystaniem programu.

Uwaga!
Aby uzyskać link do pobrania instalatora, konieczne jest wypełnienie krótkiego formularza na stronie producenta, na którą nastąpi automatyczne przekierowanie po kliknięciu hiperłącza na naszej stronie.

Ograniczenia!
Edycja trial programu została ograniczona do 30 dni działania z pełną funkcjonalnością. Po tym czasie nadal można korzystać z programu, jednak niektóre kluczowe opcje, takie jak zapisywanie, kopiowanie, wklejanie i wydruk zostają zablokowane.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Cabri 3DCabri 3D 2.1.2
Wersja stabilna
48.2 MB | 2014-03-18

Ilość pobrań: 551 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Cabri 3D