w
googluj

Reor 1.4.1


Reor to ciekawy, bardzo rozbudowany kalkulator (prosty oraz naukowy), w którym dodatkowo możliwe jest rysowanie wykresów niemal dowolnych funkcji, obliczenia finansowe, konwertowanie jednostek i wiele innych operacji, których może potrzebować matematyk, naukowiec, fizyk, czy bankier. Jak sugeruje producent, będzie to jedyny program tego typu, jakiego kiedykolwiek będzie potrzebować użytkownik. Co ważne, o ile nie jesteśmy zainteresowani wykorzystaniem jego zaawansowanych możliwości, pozostaje równie prosty w obsłudze, co systemowy odpowiednik, oferując natomiast dużo ciekawszy interfejs, który jest nowoczesny i przyjemny w obsłudze.

Korzystanie z podstawowych możliwości kalkulatora prostego nie jest na żadnym etapie trudne, ani skomplikowane. Wystarczy wprowadzić odpowiednie działanie, by poznać jego wynik. Korzystanie z zaawansowanych funkcji wymaga już jednak chwili skupienia, ponieważ odbywa się to w programie dość specyficznie. Odpowiednie moduły (np. rysowania wykresów, obliczeń finansowych, korzystania ze stałych matematycznych, konwerter jednostek), uruchamiane są najwygodniej przy użyciu skrótów klawiszowych, które można poznać z poziomu bardzo ciekawego, pełnoekranowego menu wszystkich funkcji. Każdy moduł jest dopracowany, dzięki czemu rzeczywiście będzie w stanie zaspokoić potrzeby większości użytkowników.

Uwaga należy się przede wszystkim funkcji rysowania wykresów: pozwala ona stworzyć na jednym układzie odniesienia wiele wykresów różnych funkcji, które odróżniają się od siebie kolorami - to bardzo wygodne. Niestety moduł wykresów (ale też w dużej mierze ogólnie cała aplikacja) ma sporą wadę, którą jest powolne działanie. W przypadku pojedynczych wykresów nie jest to tak uciążliwe, jak wówczas, gdy użytkownik będzie chciał stworzyć ich kilka, edytując ich parametry.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
ReorReor 1.4.1
Wersja stabilna
3.07 MB | 2015-06-06

Ilość pobrań: 329 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Reor