w
googluj

Sicyon Calculator 5.8.0


Sicyon Calculator to zaawansowany kalkulator naukowy, który może okazać się przydatny w rękach każdego wymagającego użytkownika, ponieważ oferuje wiele funkcji z obsługą zmiennych, możliwość tworzenia własnych formuł oraz przystępny interfejs, ułatwiający wykonywanie nawet najbardziej skomplikowanych obliczeń. Dzięki obsłudze różnych jednostek, aplikacja może z powodzeniem przydać się także studentom np. fizyki czy chemii, którzy nie będą musieli ręcznie przeliczać jednostek różnego rzędu, by wykorzystać dostępne dane w działaniu. Prócz możliwości tworzenia nowych funkcji (które można zaprogramować), dostępna jest także edycja już wbudowanych skryptów.

Tworzenie własnych formuł powoduje, że kalkulator może być wykorzystany dosłownie do dowolnego celu - wystarczy odpowiednio go zaprogramować. Naturalnie na tym etapie wymagana jest już pewna wiedza programistyczna, zatem wszystkich atutów programu na pewno nie uda się wykorzystać każdemu użytkownikowi. Taki potencjał daje jednak niezliczone możliwości i świetne środowisko pracy, o ile jesteśmy w stanie je odpowiednio dostosować do własnych potrzeb.

Interfejs kalkulatora, zważywszy na jego ogromne możliwości, jest raczej prosty w obsłudze; wymaga paru chwil przyzwyczajenia do dużej ilości od razu dostępnych opcji. Pomiędzy kolejnymi obliczeniami przełączamy się w górnej części (obsługa kart), natomiast główne funkcje kalkulatora zmieniamy zakładkami w dolnej części oraz przyciskami w głównym obszarze roboczym. Podobnie, jak na przykład w edytorze tekstu, aktualny etap obliczeń można zapisać, by kontynuować je w przyszłości - to świetne rozwiązanie w przypadku bardziej skomplikowanych działań oraz zadań, których nie jesteśmy w stanie rozwiązać „za jednym razem”.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Sicyon CalculatorSicyon Calculator 5.8.0
Wersja stabilna
17.66 MB | 2024-06-29

Ilość pobrań: 276 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Sicyon Calculator