w
googluj

Spirograph 1.0.2.1


Spirograph to program symulujący działanie przyrządu-zabawki o tej samej nazwie; spirografu. Pozwala kreślić na ekranie skomplikowane twory matematyczne, wykorzystując w tym celu wiele parametrów, które kontrolować może użytkownik. Aplikacja z jednej strony może być ciekawym programem rozrywkowym dla młodszych odbiorców, ale jednocześnie prostą edycją naukowego narzędzia doświadczalnego, przy pomocy którego łatwo sprawdzimy, jak zadawane parametry zmieniają wygląd ciekawych figur.

Choć przy pierwszym uruchomieniu można odnieść wrażenie, iż panel kontrolny w programie jest nieco skomplikowany, to jednak wystarczy chwila obycia z nim, by w pełni opanować jego możliwości i później swobodnie z nich korzystać. Aby ułatwić sobie ten proces, warto na początek skorzystać z przykładowych, utworzonych już kształtów, które wczytamy z menu "Samples". Na ekranie wyświetlona zostanie figura, z kolei panel po prawej stronie wczyta wartości parametrów, które zostały wykorzystane do jej narysowania. Użytkownik w każdej chwili może dowolny z nich edytować, na bieżąco obserwując wpływ zmienianych wartości na ekranie.

Warto dodać, iż generowane przez na figury (ale również edytowane gotowe przykłady), mogą być zapisywane, dzięki czemu będziemy mogli do nich wrócić w przyszłości. Ciekawą możliwością jest też opcja wyeksportowania stworzonego obrazka w formie zdjęcia w jednym z kilku najpopularniejszych formatów lub skopiowanie go bezpośrednio do schowka (w tym przypadku z wypełnionym lub przezroczystym tłem).

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Wymagania!
Aby oprogramowanie działało poprawnie, konieczna jest instalacja pakietu .NET Framework w wersji 3.5 lub nowszej.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
SpirographSpirograph 1.0.2.1
Wersja stabilna
0.09 MB | 2015-05-13

Ilość pobrań: 361 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Spirograph