w
googluj

DreamCalc 5.0.2


DreamCalc (Scientific Graphing Calculator) to rozbudowany, naukowy kalkulator z funkcjami niezbędnymi każdemu matematykowi, fizykowi, chemikowi czy informatykowi. Udostępnia zestaw typowych narzędzi znanych z naukowych kalkulatorów, wzbogacony dodatkowo o funkcjonalny moduł rysowania wykresów oraz obliczania wartości wielomianów. Obsługa programu jest prosta, a interfejs ciekawy – przypomina faktyczny kalkulator. Ciekawostką jest wbudowana możliwość zmiany skórek wyglądu; do wyboru jest kilka opcji, które zastosować można z poziomu menu na górnym pasku.

Prócz możliwości wpisywania obliczeń przy pomocy graficznej klawiatury i myszy, program naturalnie obsługuje również klawiaturę. Do prostych obliczeń wystarczy intuicyjne używanie przycisków numerycznych (jak choćby w kalkulatorze znanym z Windows), ale do bardziej skomplikowanych obliczeń mogą przydać się specyficzne funkcje, które wybierzemy wygodniej przy użyciu myszy i odpowiednich przycisków w interfejsie. Niezależnie od wybranej przez nas metody wprowadzania, aplikacja jest bardzo szybka, a przez to łatwo z niej korzystać.

W dużym skrócie, program obsługuje się analogicznie, jak większość innych zaawansowanych kalkulatorów, które mieliśmy okazję testować. Początkującym osobom polecić można udostępniony przez producenta film instruktażowy. Znajdziemy go na jego stronie; jest to materiał w języku angielskim, który w kilka minut i w stosunkowo prosty sposób przedstawia większość możliwości kalkulatora, przybliżając tym samym zarówno temat funkcjonalności, jak i obsługi poszczególnych opcji.
Licencja: Freeware (darmowa tylko do użytku domowego)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
DreamCalcDreamCalc 5.0.2
Wersja stabilna
4.91 MB | 2016-03-26

Ilość pobrań: 315 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (0)
DreamCalc