w
googluj

Graphing Calculator 3D 4.8


Graphing Calculator 3D to ciekawa propozycja kalkulatora graficznego, który umożliwia rysowanie niemal dowolnych wykresów funkcji. Choć w darmowej edycji programu ograniczeni jesteśmy do jednoczesnej prezentacji maksymalnie dwóch równań na tym samym wykresie, i tak możliwości kalkulatora są ogromne i prócz samych opcji związanych z rysowaniem (zarówno 2D, jak i 3D), pozwalają między innymi na wyliczanie wartości funkcji dla konkretnych punktów oraz szczegółowe kontrolowanie wyglądu wykresów.

Co istotne, pomimo drzemiących w programie zaawansowanych możliwości, jest on bardzo prosty w obsłudze. Ta sama aplikacja może stanowić przydatne narzędzie pracy dla początkującego w tej kwestii ucznia szkoły podstawowej czy studenta, który z pewnością skorzysta z zupełnie innych możliwości programu. Prócz wartości dokumentacyjnej, stworzone wykresy mogą stanowić świetny materiał do poszerzania swojej matematycznej (ale również fizycznej czy chemicznej) wiedzy, ułatwiając przy tym jej zrozumienie. Obsługa aplikacji jest dziecinnie prosta i sprowadza się do wprowadzenia interesującego nas równania do okienka w lewym, górnym roku obszaru roboczego.

W rzeczywistości program stanowi rozszerzenie do innej propozycji tego samego producenta, zaawansowanego kalkulatora Smart Math Calculator, które funkcje znalazły zastosowanie również w opisywanym kalkulatorze graficznym. Mowa tu między innymi o standardowym oknie obliczeń, które pozwala nam korzystać z wielu funkcji matematycznych czy module dedykowanym przeliczeniom pomiędzy systemami liczbowymi.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji.

Wymagania!
Aby oprogramowanie działało poprawnie, konieczna jest instalacja środowiska uruchomieniowego Java w wersji 6.0 lub nowszej.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Graphing Calculator 3DGraphing Calculator 3D 4.8
Wersja stabilna
0.01 MB | 2015-02-05

Ilość pobrań: 337 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Graphing Calculator 3D