w
googluj
pl

Kalkules 1.9.6.25


Kalkules – instalacyjna edycja rozbudowanego kalkulatora naukowego z wieloma dodatkowymi możliwościami i polskim interfejsem. Przydać się może praktycznie w każdej sytuacji: prócz oczywistych zastosowań związanych z matematyką, aplikacja może zostać z powodzeniem wykorzystana również w fizyce czy chemii, ale również geografii oraz informatyce. Wszystko dzięki obecności drobnych udogodnień, które ułatwiają wykorzystanie kalkulatora w każdej z tych dziedzin.

Poza tym, że mamy do czynienia z zaawansowanym kalkulatorem naukowym, do dodatkowych i nietypowych jego funkcji należy zaliczyć między innymi możliwość rysowania wykresów funkcji, ułatwienie obliczeń z kombinatoryki, wbudowany konwerter jednostek, obsługa wielomianów, funkcji kwadratowej, proporcji, pochodnych, reguły trzech, możliwość operowania na zmiennych oraz obsługa wielu systemów liczbowych (w tym dziesiętnego, ósemkowego, szesnastkowego, binarnego). Możliwości, które pokrywają się z kalkulatorem systemowym, są obsługiwane w analogiczny sposób (również przy użyciu klawiatury), dzięki czemu po przesiadce z innej aplikacji nie będziemy mieć kłopotów z obsługą.

Choć zazwyczaj instrukcje do niewielkich i pojedynczych programów są potraktowane marginalne, w tym wypadku jest zupełnie inaczej; dostarczony podręcznik jest bardzo rozbudowany, świetnie dopracowany, wzbogacony o zrzuty ekranu, a co najważniejsze – jest polskojęzyczny. Ma formę pliku HTML (uruchamiany jest więc w przeglądarce, ale nie jest wymagane połączenie z Internetem). Mając na uwadze ogrom możliwości programu, warto w tym przypadku swobodnie sięgać do pliku pomocy, by w pełni wykorzystać potencjał kalkulatora.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
KalkulesKalkules 1.9.6.25
Wersja stabilna
5 MB | 2015-11-17
przejdź
Kalkules Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 309 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (0)
Kalkules