w
googluj
pl

JFX Konwerter 1.0.0


JFX Konwerter to ciekawy program do konwersji różnego rodzaju jednostek. Może przydać się osobom z wielu dziedzin, ponieważ obsługuje między innymi konwersję jednostek mocy, prędkości, objętości, czasu, temperatury, ciśnienia, energii, waluty, prędkości przesyłu danych w informatyce, wydajności BTU i nie tylko. Potrafi również przeliczać między sobą systemy liczbowe (np. binarny na dziesiętny lub szesnastkowy, ale nie tylko). Program jest polskiego pochodzenia, a jego kod pozostaje otwarty, wobec czego każdy zainteresowany może śledzić postępy prac i zgłaszać ewentualne błędy bezpośrednio przy repozytorium na Githubie.

Interfejs programy jest prosty, ale w tego rodzaju aplikacji należy to uznać wyłącznie za atut. Pozytywnie odbieramy również fakt, iż podczas wpisywania wartości do konwersji w jednym z okienek, drugie okno wynikowe na bieżąco przedstawia końcowy wynik (nie ma konieczności korzystania z przycisku pokroju „konwertuj”, którego i tak w tej aplikacji nie znajdziemy) – to zdecydowanie wygodne rozwiązanie. Cieszy również fakt, iż producent nie poprzestał na uwzględnieniu jedynie najprostszych jednostek. Możliwe jest na przykład konwertowanie systemów liczbowych pomiędzy systemy z kilkunastoma różnymi podstawami (a nie tylko standardowo: binarny, ósemkowy, dziesiętny i szesnastkowy, choć te oczywiście również tutaj znajdziemy).

Na plus zaliczamy także ustawienia. Nie są przesadnie rozbudowane, ale pozwalają wybrać najbardziej interesujące opcje, w tym domyślne jednostki i konwersję oraz język interfejsu. Miłym dodatkiem są trzy wbudowane motywy kolorystyczne, choć liczymy na to, że w przyszłych edycjach programu będą nieco bardziej zróżnicowane między sobą.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (4 głosów)

Strefa Download programu
JFX KonwerterJFX Konwerter 1.0.0
Wersja stabilna
7.76 MB | 2017-03-11

Ilość pobrań: 237 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (1)
JFX Konwerter
avatararrow
~Zan | 2017.06.30 19:04
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Bardzo dobry program do konwersji jednostek.
JFX Konwerter 1.0.0