w
googluj

Graph Converter Lite 1.0


Graph Converter Lite jest bezpłatnym, prostym w obsłudze narzędziem do konwersji wykresów do postaci cyfrowej. Program potrafi odczytywać pliki w formacie BMP i w kilku krokach zamieniać dane graficzne na zestaw punktów. Przyda się szczególnie w przypadku konieczności przeniesienia szkiców z kartek papieru do komputera. Obsługa aplikacji składa się z następujących etapów:

• Wczytanie obrazka przedstawiającego wykres za pomocą standardowego okna dialogowego.

• Rozpoczęcie procesu kalibracji. Należy zaznaczyć punkt leżący na wykresie i określić odpowiadającą mu wartość. Następnie program dobierze następne miejsce, dla którego podajemy różniącą się liczbę (w zależności od podziałki na zdjęciu).

• Wybór procesu konwersji. Dostępne są dwie opcje: tryb manualny i automatyczny. W pierwszym samodzielnie zaznaczamy potrzebną ilość punktów. Wersja zautomatyzowana wymaga dodatkowo zaznaczenia wykresu na wczytanej grafice, określenia koloru tła, poziomu tolerancji dotyczącego barwy oraz interwału szukania punktów (według zadanej ilości lub odstępu między pikselami).

• Modyfikacja położenia punktów w przypadku, gdyby algorytm pomylił się i nie trafił dokładnie w krzywą wykresu.

• Ostatnim krokiem jest zapis uzyskanych wyników (tabelka z argumentami i wartościami) do pliku tekstowego lub arkusza kalkulacyjnego.

Program jest dostępny za darmo na zasadach licencji freeware. Działa na wszystkich systemach z rodziny Microsoft Windows, począwszy od wersji 98. Na oficjalnej stronie producenta można zapoznać się z podstawową dokumentacją.

Uwaga!
Aplikacja w trakcie instalacji proponuje instalację dodatkowych komponentów (RelevantKnowledge) oraz zmianę ustawień przeglądarki internetowej (dodatkowe ikonki, zmiana strony startowej i integracja z wyszukiwarką) zalecamy to zignorować.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (4 głosów)

Strefa Download programu
Graph Converter LiteGraph Converter Lite 1.0
Wersja stabilna
1.96 MB |2011-09-15

Ilość pobrań: 1831 | W tym miesiącu: 11 | W poprzednim miesiącu: 16

Komentarze (0)
Graph Converter Lite