w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 229
Wszystkich postów: 904238
Wszystkich tematów: 127483

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6476 dni

ClassDojo 4.37.2


ico
ClassDojo jest to aplikacja mobilna skierowana do nauczycieli, której celem jest poprawa zachowania w klasie. Aby odniosła sukces, wymagane jest założenie w niej konta nie tylko nauczyciela, ale też uczniów i ich rodziców. Działa to zaś następująco: nauczyciel korzystający z programu daje uczniom sygnał o ich dobrym albo złym zachowaniu, a to wybierając daną funkcję w jej interfejsie. Przykładowo, po wybraniu ucznia (np. Janka) można go pochwalić (np. "ciężko pracuje", "pomocny innym") bądź zganić ("nieprzygotowany", "brak szacunku", "brak zadania domowego", "rozmawia"). Całość skonstruowano w formie wyzwania dla uczniów, gdyż ocena pozytywna ze strony nauczyciela daje 1 pkt, a negatywna odejmuje 1 pkt. W swoich urządzeniach, dzięki synchronizacji z chmurą, uczniowie otrzymują te informacje, są więc na bieżąco z otrzymaną punktacją. Ten proces dyscyplinowania nie miałby naturalnie najmniejszego sensu, gdyby nie to, że aplikacja zbiera wszystkie dane i udostępnia je rodzicom. Uściślając, nie jest konieczne posiadanie aplikacji mobilnej ClassDojo (tu omawiamy wersję dla systemu Android; jest też edycja iOS), ponieważ informacje, statystyki, raporty - przeglądać można również w witrynie ClassDojo.com.

Po pierwszym uruchomieniu aplikacji, zarejestrować można konto nauczyciela, ucznia albo rodzica. W wypadku nauczyciela trzeba podać imię i nazwisko, a także adres e-mail, jak i określić swoje hasło dostępu. Utworzenie konta ucznia albo rodzica przebiega nieco inaczej. Najważniejsza różnica polega na tym, że wymagane jest najpierw podanie specjalnego kodu składającego się z co najmniej 7 znaków. Kod taki uzyskać można tylko od nauczyciela. Jeżeli przejdziemy do interfejsu programu w ramach konta nauczyciela, będziemy mogli zapoznać się z jego potencjałem na bazie klasy wirtualnej, demonstracyjnej. Wśród dostępnych narzędzi nade wszystko należy zapoznać się z systemem błyskawicznych pochwał i kar, jak i możliwością sprawdzenia obecności uczniów; chwalić i karać można też całą klasę. Profile zarówno całej klasy, jak i poszczególnych uczniów, można w każdej chwili przeglądać. Ponadto nauczyciel ma możliwość zrobienia fotki i podpisania jej; po przesłaniu do aplikacji dostępna będzie na osi czasu klasy. Nauczyciel ma też szansę rozmowy (w formie chata) z rodzicem danego ucznia.

Po przetestowaniu możliwości klasy demonstracyjnej, w następnym kroku konieczne jest już oczywiście dołączenie do prawdziwej szkoły. Dostępna jest ich wyszukiwarka, więc wystarczy wpisać nazwę swojego miasta, by ją odnaleźć. Czy jednak odnajdziemy? ClassDojo nie jest polskim projektem, a amerykańskim, więc ich liczba nie jest na razie oszałamiająca. Jeśli dołączymy do projektu ClassDojo, w pewnym sensie będziemy więc przecierać nowy szlak. Zastrzeżenia można mieć jednak do braku spolszczenia, a zwłaszcza - do awatarów, bo przypominających potwory.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem https://www.classdojo.com

Ograniczenia!
Rejestracja jest wymagana. Utworzenie konta nauczyciela możliwe jest bezpośrednio w aplikacji, natomiast konto ucznia bądź rodzica wymaga wpierw uzyskania od nauczyciela kodu.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.1 (7 głosów)

Strefa Download programu
ClassDojoClassDojo dla Android
2018-11-24

Ilość pobrań: 156 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (1)
ClassDojo
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.18 14:54
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Kiedyś nauczycielka dawała nam kartonowe znaczki na podobnej zasadzie, ale to z pewnością łatwiej kontrolować rodzicom.
ClassDojo