w
googluj

WeMesh 1.0.3


ico
WeMesh jest to bardzo prosty program przeznaczony do wspólnego oglądania filmów np. z YouTube. To "wspólne oglądanie" oznacza w tym wypadku sytuację, w której my oglądamy film na swoim urządzeniu, a inna osoba (może ich być więcej) ogląda je na swoim urządzeniu, znajdując się fizycznie zupełnie gdzie indziej. Film taki jest perfekcyjnie zsynchronizowany, czyli każdy użytkownik widzi w danym momencie to samo, co inny. Jednocześnie aplikacja pozwala prowadzić komunikację na żywo w formie tekstowej (klasyczny chat) bądź w formie VoIP (ang. Voice over Internet Protocol), czyli podobnie, jak to jest w przypadku komunikacji za pośrednictwem telefonu czy np. Skype'a. Z programu skorzystają użytkownicy posiadający urządzenia mobilne m.in. z systemem operacyjnym Android (jest też wersja dla iOS). Ważna uwaga: WeMesh wymagać będzie zalogowania się przy użyciu konta na Facebooku.

Cała wstępna funkcjonalność aplikacji sprowadza się do wyboru filmu oraz zaproszenia znajomych. Program nie oferuje jakichkolwiek opcji i ustawień. Interfejs podzielony jest na wyszukiwarkę oraz przeglądarkę filmów. W polu wyszukiwarki możemy wpisać frazę czy adres URL. Z kolei przeglądanie dostępnych filmów odbywa się najpierw przez wybór interesującej nas zakładki. Zakładek jest ponad 20. Podzielone są zasadniczo na kanały YouTube (np. Muzyka, Komedia, Newsy, Technologia, Sporty itd.) oraz kanały Reddita (r/Videos, r/Documentaries, r/ShortFilms itp.). Wyszukiwarka jest na stałe przytwierdzona do górnej części interfejsu i ewentualna zmiana przeglądanej zakładki na jej pozycję nie wpływa.

Po tapnięciu w konkretny film możemy określić zakres jego dostępności w ramach WeMesh - czyli kto może się przyłączyć do wspólnego oglądania, a kto nie. Dostępne opcje to film: otwarty dla przyjaciół (zaproszonych znajomych), otwarty lokalnie (dla ludzi mieszkających blisko nas), otwarty publicznie (każdy może się przyłączyć). Jeśli chodzi o opcję pierwszą, program umożliwi wysłanie zaproszeń. Otworzy się lista naszych kontaktów i będziemy je mogli wysłać zaznaczonym osobom. Z kolei już w trakcie oglądania filmu okienko odtwarzania znajduje się na górze, zaś większą część zajmuje przestrzeń służąca do wymiany korespondencji. Jednym przyciskiem przejdziemy do wysłania wiadomości drogą głosową. To samo mogą zrobić i inni, tak więc w efekcie można przy użyciu WeMesh razem oglądać zsynchronizowany film na odległość, jak i go na odległość również wspólnie komentować głosowo.

Ograniczenia!
Wymagane jest logowanie przy użyciu konta na Facebooku

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
WeMeshWeMesh dla Android
2015-11-17

Ilość pobrań: 78 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
WeMesh