w
googluj

textPlus 7.2.2


ico
textPlus jest to aplikacja mobilna połączona z usługą telefoniczną mającą stanowić alternatywę wobec planów taryfowych oferowanych przez tradycyjnych operatorów sieci komórkowych. Dostępna na smartfony i tablety z systemem operacyjnym Android (również dostępna wersja dla iOS), umożliwia wykonywanie bezpłatnych połączeń telefonicznych oraz przesyłanie wiadomości tekstowych (w tym SMS-ów) do innych użytkowników textPlus poprzez internet (wi-fi, dane komórkowe). Prócz tego dostępne są - w formie bezpłatnej i płatnej - opcje wykonywania połączeń i wysyłania SMS-ów bez połączenia z internetem, czyli tak, jak poprzez tradycyjnego operatora.

Możliwe jest darmowe wysyłanie wiadomości tekstowych (w tym SMS-ów) do jakiegokolwiek numeru w USA bądź Kanadzie, a od 2 centów za minutę wykonywanie połączeń międzynarodowych do kogokolwiek na świecie. W wypadku mieszkańców USA i Kanady istnieje możliwość wykupienia subskrypcji dającej możliwość darmowych i nielimitowanych połączeń głosowych. Możliwe jest też w ich wypadku uzyskanie nowego numeru telefonu textPlus (za darmo). Mówimy tyle o USA i Kanadzie nie bez przyczyny. Chociaż z textPlus skorzystamy gdziekolwiek na świecie (do Polski zaraz przejdziemy), największe profity zyskują na niej właśnie mieszkańcy wymienionych krajów; textPlus pochodzi zresztą z Kalifornii.

Pod względem technicznym sama aplikacja jest świetna: przemyślana, dopracowana i daje wiele opcji personalizacji (w tym 3 motywy graficzne). Podkreślmy jednak jeszcze raz, że textPlus to również usługa telefoniczna podobna do tych tradycyjnych - typu prepaid. Ile zatem posiadamy na koncie, za tyle będziemy mogli dzwonić. Z naszej polskiej perspektywy sytuacja przedstawia się w tym względzie tak, że na start otrzymujemy 10 centów, które wykorzystamy na 5 minut rozmów. Potem już trzeba doładować konto. Co istotne, choć usługa jest amerykańska, wcale nie musimy przechodzić do strony internetowej np. PayPala, bo doładowanie konta przebiega w ramach zakupu w Google Play, czyli zupełnie tak, jak kupujemy np. wersję Pro jakiejś aplikacji.

Oczywiście, po pierwszym uruchomieniu textPlus będziemy się musieli zarejestrować. W tym celu podamy adres e-mail (opcjonalnie: numer telefonu), a także wypełnimy formularz (imię, nazwisko, data urodzenia, płeć). Nasza skrzynka odbiorcza textPlus znajdować się będzie w chmurze. Wobec tego dostęp do wiadomości czy historii połączeń będziemy mieć niezależnie od używanego urządzenia. Wiadomość wyślemy (bądź nawiążemy połączenie) z dowolną osobą z książki adresowej, nawet z taką, która nie dysponuje aplikacją.

Podsumowując to wszystko: textPlus to darmowa komunikacja telefoniczna/SMS-owa poprzez internet oraz opcja dzwonienia i pisania SMS-ów za opłatą bez połączenia z internetem, ale po doładowaniu konta - przy czym od razu po instalacji dostajemy 5 minut rozmów darmowych.

Ograniczenia!
Założenie konta (przynajmniej) poprzez adres e-mail jest wymagane. Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Usunięcie reklam przez miesiąc to koszt 0,99 dolara. Na start otrzymuje się 10 centów na rozmowy, co wystarcza na 5 minut rozmów. Potem trzeba doładować swoje konto, co można zrobić poprzez interfejs aplikacji.

Wymagania!
Zależne od urządzenia

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
textPlustextPlus dla Android
2018-03-20

Ilość pobrań: 40 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
textPlus