w
googluj

Veecards 1.6.1


ico
Veecards to aplikacja mobilna, której celem jest rozszerzenie potencjału książki adresowej - można ją określić mianem nowoczesnego narzędzia do tworzenia i udostępniania wizytówek. Ma jednak pewną unikalną właściwość. W rezultacie korzystania z tego programu mamy bowiem zapomnieć o ręcznym aktualizowaniu danych kontaktu. Przykładowa sytuacja: załóżmy, że nasz znajomy zmienił akurat numer telefonu. Musimy w takim razie przejść do książki adresowej, usunąć jego stary numer i wpisać nowy. Z Veecards byłoby inaczej: to nasz znajomy aktualizuje numer telefonu w swojej wizytówce i... to wszystko, bo następnie dane te zostają za pośrednictwem chmury zsynchronizowane z kontami wszystkich innych osób, którym tę wizytówkę udostępnił. Wszyscy mają więc te same, aktualne informacje kontaktowe - i to wprost ze źródła. Wszystkie zainteresowane strony muszą być jednak użytkownikowi tego programu i jest to z pewnością dość poważne ograniczenie. Z drugiej strony, na korzyść Veecards przemawiają następujące fakty: dostępność dla Androida (tę wersję teraz opisujemy) oraz iOS, a także bardzo dobre wykonanie od strony technicznej.

Z Veecards możemy mieć różne wizytówki na różne okazje: jedną w sprawach towarzyskich, drugą w sprawach zawodowych, trzecią w sprawach hobby itd. Przy tworzeniu wizytówki podamy jej nazwę (może być dowolna), a także wybierzemy ikonę oraz kolor spośród predefiniowanych. Później każda z nich będzie widoczna na ekranie głównym, nad naszymi kontaktami, skąd łatwo wybraną udostępnimy. Podkreślmy, że zakres ewentualnego działania Veecards nie sprowadza się tylko i wyłącznie do aktualizowania numeru telefonu. Każda wizytówka może przecież zawierać różne rodzaje danych - i tak też jest z wizytówkami Veecards. Numer telefonu to tylko jedno z możliwych danych do udostępnienia. Pozostałe to: wydarzenie (np. data urodzenia), komunikator (np. nazwa użytkownika Skype'a), nick (po prostu pseudonim, "ksywa"), notatka (dowolna), organizacja (typ, nazwa i nasza rola w niej), konto społecznościowe (np. nazwa użytkownika na Facebooku), witryna internetowa (adres).

Program jest przemyślany (zawiera tutorial) i łatwy w obsłudze (choć na samym początku może się wydawać nieco zagmatwany). Umożliwia wysłanie zaproszeń do korzystania z programu do kontaktów z książki adresowej; jak już wspomnieliśmy, jest to kluczowa cecha Veecards - wszystkie osoby zainteresowane wymianą takich automatycznie aktualizujących się wizytówek, muszą założyć swoje konta. A jak przebiega proces rejestracyjny? Po pierwszym uruchomieniu programu trzeba podać numer telefonu - po chwili otrzyma się drogą SMS-ową 4-cyfrowy kod, który należy wpisać obok imienia i nazwiska oraz adresu e-mail.

Ograniczenia!
Założenie konta poprzez podanie numeru telefonu i adresu e-mail jest wymagane

Wymagania!
Android 2.3.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
VeecardsVeecards dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 2 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Veecards