w
googluj
pl

Pogoda Yahoo


ico
Pogoda Yahoo to nazwa słynnego internetowego serwisu pogodowego, który dostępny jest w witrynie Weather.Yahoo.com, ale który możemy też zainstalować w swoim urządzeniu przenośnym z systemem operacyjnym Android (jest też wersja dla iOS).

Zarówno wersja webowa, jak i mobilna, oferują podobny interfejs: minimalistyczny i nowoczesny. Jego podstawowym wyróżnikiem jest to, że przy okazji prezentowania prognozy przedstawia zdjęcie ze słynnego serwisu fotograficznego Flickr. (Flickr od 2011 roku należy do Yahoo). W zamierzeniu autorów, wyświetlane zdjęcie ma jednocześnie: 1) być powiązane z naszą bieżącą lokalizacją (bądź lokalizacją wskazaną ręcznie), 2) pokazywać aktualne warunki pogodowe, 3) odzwierciedlać porę dnia. W rezultacie, jeżeli mieszkamy w jakimś większym mieście, jest pochmurno i jest środek dnia, wówczas zobaczymy pełnoekranową fotografię zawierającą fragment architektury miasta na tle zachmurzonego nieba. To działa. I wygląda świetnie, ale trzeba spełnić warunek: mieszkać w większym mieście. Jeśli chodzi o Polskę - np. w Warszawie czy Katowicach, ale już nie np. w Mysłowicach. Zdjęcie jednak zobaczymy tak czy inaczej, ponieważ w ostatnim wypadku przedstawiony nam zostanie sam stan nieba.

A dane pogodowe? Jak wspomniano, Pogoda Yahoo umożliwia ustawienie pogody względem bieżącej lokalizacji (co jest tylko opcjonalne), ale istnieje też możliwość dodania wielu i dowolnych miast z całego świata. Pomiędzy wszystkimi lokalizacjami będziemy się następnie przesuwać w prawo/lewo, co jest szybkie i wygodne (i, tutaj, przy okazji prezentuje się bardzo ładnie). Ekran główny danej lokalizacji zawiera jedynie podstawowe informacje, w tym temperaturę oraz stan zachmurzenia, zarówno opisowo (np. "przeważnie słonecznie"), jak i graficznie (analogiczną ikoną). Aby poznać szczegółowe dane, wystarczy przesunąć ekran do góry bądź w niego raz tapnąć. W takim rozszerzonym trybie otrzymamy kolejno:
• prognozę pogody na kolejne godziny - jeżeli jest 14:44, to zobaczymy prognozowane zachmurzenie oraz temperaturę na godz. 15:00, 16:00, 17:00 itd. - aż do 15:00 następnego dnia,
• prognozę pogody na kolejne dni - poznamy temperaturę minimalną i maksymalną oraz stan zachmurzenia, do wyboru: albo na 5 kolejnych dni (wliczając dzisiejszy), albo na 10,
• szczegóły prognozy na dzisiaj - to temperatura odczuwalna, wilgotność, widoczność oraz indeks UV,
• ...a oprócz tego poznamy jeszcze siłę i kierunek wiatru, prognozowane opady w odniesieniu do kolejnych pór dnia ("po południu", "pod wieczór", "po zmierzchu" itd.), a także ujrzymy prostą, ale ładną wizualizację położenia słońca względem jego dzisiejszego wschodu i zachodu.

Co do różnych ekstra dodatków - owszem, są, i to fajne. Możemy m.in. aktywować codzienne alerty pogodowe (osobno na rano i na wieczór), stałe powiadomienie wyświetlane w pasku statusu bądź w panelu powiadomień Androida. A jeśli lubimy widżety - Pogoda Yahoo oferuje nam ich aż 7.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem https://weather.yahoo.com

Wymagania!
Zależne od urządzenia

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Pogoda YahooPogoda Yahoo dla Android
2016-12-08

Ilość pobrań: 67 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Pogoda Yahoo