w
googluj
pl

ikol X 1.0.6.56


ico
ikol X to świetne, polskie narzędzie, dzięki któremu będziemy mogli na bieżąco śledzić pozycję geograficzną (lokalizację) smartfona lub tabletu z systemem operacyjnym Android. Rozwiązanie to może być przydatne w sytuacji, w której chcemy wiedzieć, gdzie obecnie znajduje się bliska nam osoba (uściślając: jej urządzenie); czy też w przypadku zgubienia bądź kradzieży urządzenia. Wystarczy do tego: 1) rejestracja urządzenia, które ma być śledzone (przy czym jedno konto pozwoli na zarejestrowanie nawet wielu urządzeń; nie ma limitu); 2) dowolny komputer wyposażony w przeglądarkę i z dostępem do internetu, bo to z jego poziomu będziemy monitorować lokalizację zarejestrowanego urządzenia. Rozbijmy to na czynniki pierwsze.

Aplikacja mobilna daje nam początkowo 2 możliwości: zarejestrowania konta bądź zalogowania się do systemu, gdy już konto posiadamy. Przy zakładaniu konta podamy adres e-mail oraz określimy swoje hasło dostępu, ale także podamy numer telefonu. Ostatni wymóg związany jest z tym, że na ten właśnie numer ikol wyśle, w ciągu 60 sekund, kod aktywacyjny, który będzie trzeba wpisać, a składający się z 4 cyfr. Po przejściu dalej, zostaniemy poinformowani o tym, że "lokalizator jest już dodany do systemu, a aplikacja działa w tle" - i że właściwy monitoring rozpocznie się za 5 minut. Sprawdzanie lokalizacji polega na przejściu do witryny internetowej producenta (system.iko.pl) i zalogowaniu się za pośrednictwem przed chwilą wprowadzonych danych (adres e-mail, hasło). Aby móc zlokalizować urządzenie, trzeba upewnić się, że czujnik GPS w urządzeniu jest włączony. Dokładność nawet kilku metrów uzyskamy po włączenie trybu dokładnej (pełnej) lokalizacji w Androidzie. Precyzja w wypadku ustawienia lokalizacji w trybie oszczędzania baterii uzależniona będzie natomiast od gęstości nadajników operatora sieci komórkowej i w rezultacie może wynosić od kilkudziesięciu metrów do kilku kilometrów. Jeśli wszystko będzie OK (otrzymamy jeszcze SMS-a z potwierdzeniem), uzyskamy możliwość zobaczenia pozycji urządzenia na bazie OpenStreetMap. Proste, szybkie i łatwe. Wedle zapewnień producenta, aplikacja "pracująca" (już po skonfigurowaniu lokalizatora) nie prześle więcej niż 2 MB danych miesięcznie; czyli tyle, co nic.

Program jest darmowy, a funkcje ekstra możemy dokupić po przejściu do witryny WWW. Jedną z nich jest tzw. "alert przekroczenia dowolnych obszarów geograficznych". Użytkownik może w nim ustawić np. obszar szkoły i otrzymywać powiadomienia, gdy dziecko do niego wejdzie, jak też gdy z niego wyjdzie. (W sumie takich obszarów, wielokątów, można wyznaczyć 5). Dodajmy jeszcze, że samą aplikację mobilną wyposażono w zestaw kilkunastu pytań i odpowiedzi nt. jej funkcjonalności. Nie jesteśmy przekierowywani do strony internetowej w przeglądarce - całkiem sporo dowiemy się już po instalacji. Jest to, niestety, rzadko spotykana praktyka, a szkoda, bo umożliwia użytkownikowi podjęcie ewentualnych dalszych działań po przemyśleniu, na spokojnie; w offline.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem https://system.ikol.pl

Ograniczenia!
Rejestracja poprzez podanie adresu e-mail oraz numeru telefonu jest wymagana. Opcjonalne jest wykupienie miesięcznego dostępu do wybranych usług dodatkowych. Ich szczegółowy spis oraz cennik odnajdziemy w witrynie producenta (np. po kliknięciu w zakładkę "Raporty" na ekranie mapy z lokalizatorami).

Wymagania!
Android 2.3.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.9 (7 głosów)

Strefa Download programu
ikol Xikol X dla Android
2017-10-12

Ilość pobrań: 260 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
ikol X