w
googluj

Everalbum 3.6.9


ico
Everalbum to wieloplatformowa aplikacja oferująca usługę chmury na zdjęcia oraz filmy. Wydana została na urządzenia przenośne (Android, iOS), komputery stacjonarne (Windows, Mac) i jest także w internecie (Everalbum.com). Jej największą zaletą jest to, że oferowana przestrzeń w chmurze jest nielimitowana - zatem to nie 15, 200 czy 1000 GB, ale jeszcze więcej; ile tylko chcemy. Program pozwala na automatyczne tworzenie backupu zdjęć w "wysokiej" rozdzielczości z urządzenia mobilnego zaraz po ich wykonaniu; umożliwia również zaimportowanie zdjęć posiadanych w innych serwisach. Przyjrzymy się teraz nieco bliżej wersji Everalbum przeznaczonej dla systemu Android i odpowiemy na pytanie, co właściwie oznacza ta "wysoka" rozdzielczość.

Nie powinno dziwić, że po pierwszym uruchomieniu trzeba się zarejestrować - zalogujemy się za pośrednictwem danych z Facebooka albo założymy konto poprzez adres e-mail (przy okazji podając imię i nazwisko). Następnie program zaproponuje nam "bezpieczny backup" wszystkich naszych zdjęć i filmów, jakie będziemy tworzyć za pomocą aparatu urządzenia. Możliwe jest na tym etapie zaimportowanie swoich zasobów ze Zdjęć Google, Facebooka, Dropboxa, Instagramu, Amazona, Flickr oraz One Drive (chmury Microsoftu), aczkolwiek domyślnie tylko wczytywanie plików z urządzenia jest włączone. Jeżeli zdecydujemy się na import z serwisów trzecich, to od razu zostaniemy poproszeni o zalogowanie się do kont w nich posiadanych; import możliwy jest również w dowolnej chwili później, po przejściu do ustawień globalnych aplikacji. W ostatnim zaś kroku procesu konfiguracyjnego, Everalbum zaproponuje nam wysłanie zaproszeń do znajomych z książki adresowej. Nie trzeba tego w ogóle robić, ale po wysłaniu 10 otrzymamy dostęp do Everalbum Plus za darmo. Everalbum Plus to zaś ulepszona wersja programu, która działa na zasadzie subskrypcji. Dochodzimy w końcu do bardzo, bardzo ważnej kwestii: wersja bezpłatna tworzy backup w "wysokiej" rozdzielczości (o tym mówiliśmy na początku), zaś płatna - w "pełnej". Jaka jest między nimi różnica? Otóż wersja podstawowa - a z takiej będziemy korzystać zaraz po utworzeniu konta - automatycznie zmniejsza długość najdłuższej krawędzi zdjęcia do 1500 px! Posiadanie oryginalnych fotografii w chmurze wymaga zatem posiadania wersji Plus...

Korzyścią z posiadania aplikacji takiej, jak Everalbum, jest to, że pamięć urządzenia mobilnego może zostać opróżniona z wykonanych fotografii. Znajdą się one na serwerze i będziemy je mogli przeglądać np. z poziomu dowolnej nowoczesnej przeglądarki internetowej na komputerze stacjonarnym; tworzyć albumy, oznaczać ulubione fotki, udostępniać je itd. Minus jest zaś więcej niż oczywisty: zdjęcia będą u kogoś, a nie u nas. Tak więc pamiętajmy, aby fotografii bardzo osobistych nigdy nie umieszczać w chmurze. Korzystanie zaś z samego Everalbumu może być całkiem wygodne. Program ma bowiem nowoczesne wykonanie na bazie Material Design. Obsługa jest szybka i łatwa. Nie można zapominać o obecności alternatywnych metod dostępu do chmury aplikacji. I to wszystko może być fajne w akcji, o ile jednak zdecydujemy się na pełną wersję programu. Niestety: olbrzymim minusem wersji darmowej jest obcinanie zdjęć do 1500 px.

Uwaga!
Dostępna jest wersja tego programu dla systemu Windows. Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem https://www.everalbum.com

Ograniczenia!
Rejestracja poprzez adres e-mail albo przy pomocy danych z Facebooka jest wymagane. Everalbum Plus to ulepszona wersja Everalbum, która umożliwia tworzenie backupu zdjęć w oryginalnej rozdzielczości oraz filmów. Istnieje możliwość przetestowania wersji Plus przez 7 dni. Subskrypcja miesięczna wynosić będzie potem 33,84 zł. Okres próbny można anulować w dowolnym momencie i nie poniesie się wspomnianej opłaty; edycję Plus można też otrzymać po wysłaniu drogą SMS-ową 10 zaproszeń do korzystania z programu.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
EveralbumEveralbum dla Android
2016-11-20

Ilość pobrań: 1 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Everalbum