w
googluj
pl

Mailwise 3.5.1


ico
Mailwise to klient poczty e-mail dostępny na urządzenia przenośne z systemem operacyjnym Android. Obsługuje protokół IMAP, ale nie jego poprzednika POP3 (przynajmniej w chwili pisania tego tekstu; producent mówi o możliwym wsparciu POP3 w przyszłości). Dzięki niemu podłączycie m.in. konta Exchange, Hotmail, Outlook, Gmail, Yahoo. Czy będzie warto? Zdecydowanie najważniejszym wyróżnikiem tego klienta jest to, że automatycznie organizuje konwersacje w taki sposób, aby były one (w końcu) czytelne. Zwykle e-mailowe rozmowy to jeden wielki zbitek tekstu, gdzie nie tak łatwo odróżnić autora, datę, treść wiadomości, sygnaturę - od kolejnych; sytuację, przynajmniej od strony estetycznej, pogarszają coraz to głębsze i głębsze i głębsze wcięcia kolejnych odpowiedzi. Jeśli sądzicie, że przydałoby się Wam bardziej logiczne ujęcie, wyraźnie rozgraniczające kolejne e-maile i dające właściwie widok na rozmowę niczym z komunikatora SMS, to Mailwise przeznaczony jest właśnie dla Was!

Widok na Wasze konwersacje pozbawiony będzie sygnatur i formatowania - konwersacje zawierać będą wyłącznie wiadomości w czystym tekście. To nie jest jedyna innowacja proponowana przez autorów Mailwise. Inna to automatyczne, sprytne grupowanie powtarzających się e-maili, np. newsletterów czy codziennych ofert handlowych. W ramach aplikacji nazywane są one aktualizacjami (ang. "updates"). Jak na nowoczesnego klienta dla urządzenia mobilnego, nie zabrakło funkcji obsługi konkretnych wiadomości przy pomocy gestów. Przeciągnięcie palcem po wiadomości w lewo oznaczać będzie, że ją usuniecie (jeszcze chwilę możliwe będzie odwrócenie tej czynności), przy czym w wypadku konta Gmail będzie to akurat jednoznaczne z akcją zarchiwizowania. Natomiast przeciągnięciem w prawo otrzymacie dostęp do menu opcji. Jakich? Kolejno: 1) usunięcia wiadomości, 2) przeniesienia jej do innego folderu (wskażecie go), 3) oznaczenia jako przeczytanej, 4) oznaczenia jako ulubionej, 5) anulowania wyświetlania menu.

Choć to może "oczywista oczywistość", to jednak dodajmy, że jest w tym kliencie również wyszukiwarka, możliwość dodawania załączników, zapisywania wersji roboczej wiadomości itp. standardy, a także kilka metod sortowania wiadomości (od najnowszych, od najstarszych, wedle nieprzeczytanych, oznaczonych gwiazdką). W ustawieniach Mailwise znajdziecie natomiast m.in. możliwość anulowania wspomnianego grupowania wiadomości-aktualizacji, a także personalizacji gestów (przy czym akurat nie zawartości 5-składnikowego menu) i widżetu (w sumie są ich 2 rodzaje - z licznikiem nieprzeczytanych wiadomości oraz większy, z nagłówkami itp.). Ogólnie otrzymacie sporo: kilkanaście opcji związanych z samym funkcjonowaniem programu, a także kilkanaście służących do konfiguracji powiązanego konta. Zresztą: przejdźmy do opisu dodawania pierwszego konta!

Powiązanie konta poczty e-mail polega na wpisaniu adresu oraz hasła, jakie do dostępu wykorzystujemy. (W wypadku dodawaniu kilku kont można zaznaczyć, z którego z nich poczta będzie wysyłana domyślnie). Ustalicie częstotliwość sprawdzania serwera poczty. Dostępne opcje: co 1, 5 (wartość domyślna), 10, 15, 50 albo 60 minut. Zdecydujecie, czy pobieranie załączników do wiadomości ma przebiegać wyłącznie w trakcie połączenia z siecią wi-fi, czy zawsze. Na koniec jeszcze określicie własną nazwę wyświetlaną w wiadomościach wychodzących (automatycznie proponowany jest adres wiązanego właśnie konta), a także nazwę dla tego konta na osobiste potrzeby w tym kliencie. Ta ostatnia nie musi być podana, ale będzie widoczna na samej górze szuflady nawigacyjnej, więc warto wpisać coś znaczącego. Jeszcze przed przejściem do właściwego interfejsu zapoznacie się z kluczowymi funkcjami klienta (tutorial), a na koniec zostanie Wam zasugerowane włączenie synchronizacji poczty, jeżeli systemowe ustawienie synchronizacji będzie w tym momencie wyłączone. Potem chwilka - i już możecie się cieszyć jednym z lepszych klientów poczty e-mail, jakim pochwalić się może Android!

Ograniczenia!
Dodatkowe funkcje (np. ustawienia własnej sygnatury, kontaktów VIP) dostępne są w wersji Pro, która kosztuje 45,94 zł

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie, ale część interfejsu (zwłaszcza ustawień) nie został spolszczony

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
MailwiseMailwise dla Android
2017-08-03

Ilość pobrań: 9 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Mailwise