w
googluj

Musement 4.4.4


ico
Musement jest to aplikacja mobilna, która może nam posłużyć za przewodnika po jednym z przeszło 350 miast świata (z ponad 50 krajów), przy czym ze szczególną starannością jej autorzy potraktowali 12 z nich: Mediolan, Florencję, Rzym, Wenecję, Barcelonę, Madryt, Paryż, Londyn, Berlin, Amsterdam, Nowy Jork oraz San Francisco. Program - przede wszystkim - zarekomenduje nam płatne, lokalnie oferowane wycieczki, umożliwi bezpośredni zakup biletów, a także dokonanie rezerwacji w restauracjach; będzie dla nas również przeglądarką najwspanialszych atrakcji, jakie możemy w tych miastach znaleźć. Musement dostępne jest dla platform Android (tę wersję opisujemy) oraz iOS.

Po pierwszym uruchomieniu można się zarejestrować za pośrednictwem danych z konta na Facebooku, ale aplikację można także testować bez żadnego logowania, przy czym i tak należy być online, aby wczytywane były aktualne informacje. Po przejściu do właściwego interfejsu, Musement włączy systemowy dostęp do lokalizacji i postara się namierzyć miejsce, w którym akurat przebywamy. Jeżeli nie ma nas w jednym ze wspieranych, otrzymamy wówczas możliwość ręcznego wyboru miasta. Po wczytaniu danych, poznamy aktualną temperaturę w nim panującą oraz oferty płatnych wycieczek oraz atrakcji turystycznych, choć to tylko rzeczy opublikowane na ekranie głównym. Oprócz tego aplikacja daje użytkownikowi dostęp do mapy miasta, przy czym pochodzi ona nie od Google'a, lecz z platformy Mapbox. Jeśli chodzi o rekomendacje, to podzielono je m.in. na te związane z historią i dziedzictwem (np. muzea), a także objazdowe (miasto-znawcze; w tym także piesze); nie zabrakło restauracji i reklam wydarzeń unikalnych dla miasta. Są listy "the best of" - w Mediolanie, wśród wielu innych, znajdziemy np. listę 5 najlepszych pizzerii. Natomiast po przejściu do szczegółów danej wycieczki, poznamy m.in. czas jej trwania, obsługiwane języki, recenzje użytkowników, a także uzyskamy możliwość zakupu biletu z wyprzedzeniem, co stanowi jeden z głównych atutów aplikacji. Wybierzemy dogodny termin oraz ustalimy liczbę biletów (osobno: dorośli/dzieci), przy czym przejście do kolejnego kroku uzależnione będzie od zalogowania się przez Facebooka. Producent podkreśla, że otrzymamy potwierdzenie zakupu itd. Oczywiście, w każdej chwili można zmienić miasto - dostępna jest nie tylko wyszukiwarka miast, ale i konkretnych atrakcji, które chcielibyśmy zobaczyć.

Dodajmy jeszcze, że z polskich miast są: Warszawa (ale w sumie tylko 3 oferty wycieczek) oraz Kraków (wycieczek więcej niż kilkanaście, w tym ta po kopalni soli w Wieliczce). Najwięcej można się spodziewać po miastach włoskich, jako że zresztą sami twórcy aplikacji pochodzą właśnie z Włoch. Program wspiera 4 waluty - w ustawieniach można wybrać: euro, dolary amerykańskie, funty brytyjskie albo dirhamy (jednostkę monetarną Zjednoczonych Emiratów Arabskich). Oczywiście, wskazana waluta wpływa wyłącznie na ceny podawane w aplikacji. Po rejestracji, stan swoich ulubionych atrakcji zsynchronizujemy z innymi urządzeniami, w tym także z przeglądarkową wersją opisywanej aplikacji, a dostępną w witrynie Musement.com.

Słowem: ciekawa aplikacja, designem przypominająca iOS, ale wciąż dynamiczna i płynna w obsłudze, którą warto wziąć pod uwagę przy wyjeździe - choć nie tylko, ale jednak zwłaszcza - do Włoch.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem https://www.musement.com

Ograniczenia!
Rejestracja (poprzez Facebooka) nie jest wymagana, ale zalecana, bo bez tego nie można synchronizować danych z aplikacją internetową ani dokonywać zakupów wycieczek

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
MusementMusement dla Android
2018-11-26

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Musement