w
googluj
pl

Screen Stream Mirroring Free 2.5.5


ico
Screen Stream Mirroring Free jest to aplikacja dla Androida, a przeznaczona do udostępniania w czasie rzeczywistym dźwięku i obrazu pochodzącego z urządzenia z tym systemem. Audio-wideo z Androida wyślemy do jakiegokolwiek innego urządzenia lub komputera stacjonarnego znajdującego się w tej samej sieci (wliczając tethering przez wi-fi, bluetooth, USB) - a odbierzemy poprzez odtwarzacz multimedialny lub przeglądarkę internetową; wspierane są także technologie Chromecast i UPnP/DLNA (Smart TV oraz kompatybilne urządzenia). Ponadto aplikacja umożliwia transmisję ekranu live do popularnych serwisów strumieniowych, takich jak Ustream (Ustream.tv), YouTube Gaming (Gaming.YouTube.com) czy Twitch (Twitch.tv). Co ważne, wideo można też po prostu zachować w pamięci urządzenia.

Strumieniowanie lokalne może przebiegać np. za pośrednictwem słynnego multiplatformowego VLC, dostępnego m.in. na Windowsa, Maca i Linuxa. Wystarczy uruchomić tego playera i wybrać z jego menu funkcję "Otwórz strumień w sieci..." (lub o podobnej nazwie; sama opcja znajdować się może w pierwszej zakładce: "Plik"). W nowym okienku należy wpisać adres URL, który zobaczymy w interfejsie omawianej aplikacji mobilnej (w prawym górnym rogu jest funkcja skopiowania adresu transmisji do schowka). Dosłownie chwilę od kliknięcia w "Odtwarzaj" w VLC, połączenie powinno zostać nawiązane. Opcja korzystania w ramach przeglądarki internetowej (np. Google Chrome) jest jeszcze prostsza i szybsza, polega bowiem wyłącznie na podaniu adresu; sam zaś adres różni się tylko początkiem, tj. nazwą protokołu. Ważna uwaga: użytkownicy posiadający zrootowane urządzenie muszą na samym początku zezwolić aplikacji na dostęp do szerszych uprawnień. Jednakże aby móc korzystać z tego narzędzia, wcale nie trzeba mieć zrootowanego Androida; stosowną instrukcję postępowania (wraz z obrazkami) znajdziemy na stronie internetowej producenta; proces jest łatwy do przeprowadzenia.

Program oferuje dużo fajnych opcji. Przede wszystkim można włączyć kontrolki sterujące transmisją, w tym wybrać miejsce jej położenia (w którym rogu ma się znajdować) oraz stopień jej przeźroczystości (w procentach); kontrolki będą widoczne również u odbiorcy. Nie zabrakło opcji wpływających na samą jakość przesyłu. Określimy jakość dźwięku (domyślnie to 64 kbit/s, maksimum to 160 kbit/s) oraz rozdzielczości (domyślnie to 480p, maksimum to 720p). Określimy także, suwakiem, relatywną częstotliwość odświeżania klatek, czyli również kluczową kwestię wpływającą na płynność przekazu. Jeśli chodzi o nagrania wewnętrzne, to katalogiem domyślnym jest dla nich "recordings", a formatem MP4 - katalog zmienimy na dowolny inny, natomiast alternatywą dla wspomnianego formatu jest MKV.

Aplikacja jest łatwa w użyciu i nie powinna nam sprawiać kłopotów. Działa raz-dwa! I to wszystko brzmi pięknie, ale ma pewną cenę. To np. bardzo często pojawiające się reklamy - w tym nawet i tak ortodoksyjna, która każe wystawić aplikacji ocenę i która znika tylko po odczekaniu. Mimo wszystko - i tak polecamy przetestować.

Ograniczenia!
Posiadanie zrootowanego urządzenia jest wskazane; jeżeli jednak posiadamy Androida bez roota i w wersji starszej niż 5.0, wówczas na samym początku (i tylko wtedy) należy użyć specjalnego "programu startowego" (dostępny jest na Windowsa, Maca i Linuxa) - szczegóły poznamy na stronie internetowej producenta, skąd też ten program pobierzemy. Aplikacja wyświetla reklamy (w tym pełnoekranowe), gdy jesteśmy połączeni z internetem. Opisywana wersja darmowa limituje również możliwy czas strumieniowania do kilku minut (producent nie podaje dokładnego czasu). 22 zł kosztuje wersja pełna - bez reklam i limitów.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie, ale część interfejsu (przede wszystkim ustawień) nie została spolszczona

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
Screen Stream Mirroring FreeScreen Stream Mirrorin... dla Android
2018-11-17

Ilość pobrań: 221 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Screen Stream Mirroring Free