w
googluj
pl

Arts & Culture 7.1.7


ico
Arts & Culture jest to aplikacja mobilna autorstwa Google, przeznaczona dla urządzeń z systemem operacyjnym Android i oferująca fotografie dzieł sztuki z przeszło tysiąca muzeów, archiwów i organizacji na świecie, które współpracują z Google Cultural Institute (GCI). Program daje użytkownikowi łatwą możliwość odkrywania wystaw i kolekcji, zwiedzania galerii w 3D (przy wykorzystaniu panoramicznych zdjęć), w tym także oglądania niektórych obrazów-arcydzieł nawet w najdrobniejszych szczegółach.

Jak aplikacja przedstawia się od strony praktycznej, użytkowej? Zawiera szczegółowe opisy dzieł sztuki i poznać można nawet historię np. kolejnych właścicieli obrazów. Jednakże choć interfejs programu jest spolszczony, to jednak same opisy mogą już takie nie być; wszystko zależy od danego przypadku. Zaletą jest możliwość szybkiego przejścia do powiązanych kolekcji czy dzieł z tego samego okresu. Przeglądać zaś treści można wedle artystów, technik, nurtów w sztuce, partnerów GCI, obiektów, a także czasu bądź koloru. Szkoda tylko, że jest to właściwie wyłącznie przeglądarka/wyszukiwarka. Jest nowocześnie wykonana, lecz brak w niej funkcji dodawania artystów czy obrazów do ulubionych. Funkcje typowo programowe są zaledwie 2: udostępnienia przeglądanej właśnie strony (6 predefiniowanych możliwości: e-mail, Google+, Facebook, Twitter, Tumblr, Pinterest) bądź wyszukania treści. Google stać na więcej i możliwe, że aplikacja zostanie rozbudowana. Wszak powiązana wersja webowa - znajdziemy ją na Google.com/CulturalInstitute - udostępnia funkcję "Moje galerie", którą wypełnia się np. klikając w ikonę plusa przy nazwie przeglądanego właśnie dzieła sztuki, co jest i szybkie, i wygodne - i jakże komfortowe.

Jeżeli szukacie prostego wirtualnego dostępu do świata sztuki / sztuki świata, Arts & Culture jest aplikacją wartą sprawdzenia. Jako przeglądarka i wyszukiwarka sprawuje się świetnie, choć w szerszym kontekście, nie jest bez wad: tak funkcjonalnych (brak ulubionych), jak i technicznych (jak na Google, jest chwilami zaskakująco toporna).

PS. Na koniec wspomnijmy może jeszcze o Muzeum Historii Polski. Wielu partnerów Google Cultural Institute wydało swoje własne aplikacje dla systemu Android. Ich listę możemy zobaczyć po jednym kliknięciu z poziomu strony startowej witryny internetowej; jedna z tych aplikacji to właśnie Muzeum Historii Polski.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem https://www.google.com/culturalinstitute/home

Wymagania!
Android 4.4 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski interfejsu ustawiany jest automatycznie, lecz opis danego dzieła sztuki może być w języku angielskim lub jeszcze innym

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Arts & CultureArts & Culture dla Android
2019-06-29

Ilość pobrań: 10 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Arts & Culture