w
googluj
pl

Spray 2.2.5


ico
Spray jest to serwis społecznościowy i komunikator w jednym, który dostępny jest na urządzenia mobilne z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi na świecie - czyli z Androidem (i tej wersji się teraz przyjrzymy) oraz iOS. Ma bardzo prostą, ale nowatorską koncepcję. Dzięki niemu mamy w szybki, łatwy i niezobowiązujący sposób nawiązać kontakt z ludźmi z naszej (bieżącej) okolicy.

Tytułowy "sprej" to wiadomość, którą użytkownicy przesyłają sobie w ramach społeczności. Wiadomość wyświetlana jest (domyślnie) przez 24 godziny od chwili jej udostępnienia i może zawierać zdjęcie. Gdy ją wyślemy, odbiorą ją wszyscy bądź tylko wybrani użytkownicy, zawsze jednak znajdujący się fizycznie blisko nas. Nie dowiemy się, kim dokładnie są te osoby, ale poznamy ich liczbę oraz to, w jakim ogólnie są zasięgu. Będą mogły nam odpowiedzieć, jako że program działa właściwie jak tradycyjny chat. (Należy pamiętać, że tylko użytkownicy, którzy zainstalowali aplikację w swoim systemie, mogą się ze sobą kontaktować).

Tak więc Spray: 1) pokaże nam, ile osób ma tę aplikację w naszej okolicy, oraz 2) pozwoli wysłać do nich wiadomość, co 3) może dać początek jakiejś znajomości - bo są tu klasyczne funkcje społecznościowe, np. dodania danej osoby do ulubionych ("połączenia się" z nią). Program posłużyć też może do poznania miejsca, do którego właśnie przyjechaliśmy. W zestawie pytań, dostępnym przy wysyłaniu "spreja", są zresztą takie, jakie "pasuje" wtedy zadać - np. "Gdzie tutaj można dobrze zjeść?" czy "Co ciekawego można robić w tym mieście?". Jak widać, nie chodzi tu tylko o nawiązywanie długich znajomości - Spray może być przydatny, gdy będziemy mieć trochę wolnego czasu w ramach delegacji czy wyjazdu innego typu.

Program pochodzi z Ameryki i, w chwili pisania tego opisu, jest jeszcze u nas stosunkowo mało popularny. Jego koncepcja jest jednak na tyle ciekawa, że może "coś" z tego wszystkie wyjść. Jak to zwykle bywa, o wiele większe szanse nawiązania komunikacji mają osoby żyjące w dużych miastach. W testowanym wypadku - blisko Katowic - aplikacja pokazała, że w naszej okolicy (tzn. w zasięgu 13 km) było 18-20 osób.

Ograniczenia!
Założenie konta poprzez podanie numeru telefonu, pośrednictwo konto na Twitterze/Facebooku, jest wymagane

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
SpraySpray dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 6 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Spray