w
googluj

Supernet 1.0.14


ico
Supernet jest to program do obsługi VPN (ang. Virtual Private Network) dostępny jako dedykowana aplikacja dla urządzeń mobilnych z systemami operacyjnymi Android oraz iOS, a także jako rozszerzenie dla popularnych stacjonarnych przeglądarek internetowych Google Chrome oraz Mozilla Firefox. (Przy okazji dodajmy, że w bogatych planach producenta jest też rozszerzenie dla Opery, a oprócz tego - dedykowane programy dla systemów stacjonarnych Windows i Mac). Najważniejszą cechą tej aplikacji jest to, że jest darmowa. Nie tylko nie wymaga od nas zakładania konta, ale również nie oferuje żadnych funkcji "extra" za pieniądze; jedynie wyświetla reklamę, co jednak i tak jest małym mankamentem w obliczu wymagań konkurencyjnych narzędzi, nierzadko każących nam się zarejestrować, ale i udostępniających bezpłatnie tylko pewien limit transferu do wykorzystania np. w cyklu miesięcznym. Przyjrzyjmy się dokładniej wersji przeznaczonej dla Androida.

Zacznijmy od podstaw: VPN to, po polsku, Wirtualna Sieć Prywatna. Służy do takiego łączenia się z internetem, które nie jest monitorowane, a co za tym idzie: nie jest blokowane z powodu cenzury czy obostrzeń wydawcy (kwestie licencyjne itp.). W rezultacie można mieć dostęp do każdej strony internetowej z każdego państwa na świecie. W związku z tym nie dziwi slogan, jaki można znaleźć na oficjalnej stronie Supernet: "Jedno kliknięcie i cały internet jest dla ciebie otwarty!".

"Jedno kliknięcie" - to nie slogan, ale prawda. Po pierwszym uruchomieniu programu zobaczymy standardowe, krótkie wprowadzenie do jego funkcji. Gdy znajdziemy się we właściwym interfejsie, należy wybrać serwer, z którego będziemy się łączyć - do wyboru: USA albo Wielka Brytania - i tapnąć w dużą ikonę tarczy. Wyskoczy wtedy okienko z systemowym ostrzeżeniem o tym, że aplikacja Supernet próbuje nawiązać połączenie VPN, i że kontynuując, udzielimy jej pozwolenia na przechwytywanie całego ruchu sieciowego. Należy zaznaczyć, że "ufamy aplikacji" i tapnąć OK. Nawiązanie ostatecznego połączenia może potrwać chwilę (ale mniej niż 10 sekund). Anulowanie korzystania z tunelu VPN polega na ponownym tapnięciu w tarczę. Procedura następnym razem będzie już skrócona: po otworzeniu interfejsu wystarczy jedno tapnięcie w tarczę. (Panel sterowania funkcją ON/OFF klienta dostępny jest także w systemowym panelu powiadomień).

Kilka uwag końcowych. 1) W jaki sposób program daje nam anonimowość? Zmienia nasz adres IP na inny. 2) Czy transmisja danych jest szyfrowana? Tak, i jak zapewnia producent, wykorzystywane są w tym celu te same algorytmy, które stosują banki. 3) Przepustowość łączy Supernet przeznaczona jest do średniej wielkości, niekomercyjnego użytku.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamę

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
SupernetSupernet dla Android
2016-04-05

Ilość pobrań: 11 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Supernet