w
googluj

Starlike 1.8


ico
Starlike jest to aplikacja mobilna dająca możliwość wygodnego poznawania treści, które nasi znajomi polubili na najpopularniejszych portalach społecznościowych: Facebook, Twitter oraz LinkedIn. To nie tylko przeglądarka. Jeśli coś nam z tych treści przypadnie do gustu, będziemy mogli to polubić i to bez przechodzenia do jednego z wymienionych serwisów; zrobimy to od razu za pośrednictwem Starlike jednym tapnięciem (ikona złotej gwiazdki). Ponadto daną treść będzie można zachować na później i obsługa także pod tym względem sprowadza się do jednego tapnięcia (ikona białej gwiazdki na zakładce). Skorzystamy z tej aplikacji, jeżeli posiadamy urządzenie z systemem operacyjnym Android albo iOS. Zbadajmy z bliska realny potencjał pierwszej z wymienionych wersji.

Po pierwszym uruchomieniu zobaczymy standardowy przewodnik po kluczowych cechach programu. Jako, że jego funkcjonowanie polega całkowicie na mediach społecznościowych, musimy po chwili podłączyć co najmniej jedno ze swoich kont na Facebooku, Twitterze bądź LinkedIn. W kolejnym kroku podamy swoją nazwę użytkownika na potrzeby Starlike; można ją potem zmienić. A po przejściu do właściwego interfejsu? Ekran główny daje nam widok na listę polubień naszych znajomych na osi czasu, z obsługą wspomnianych funkcji polubienia/zapisania. Po otworzeniu szuflady nawigacyjnej mamy opcje włączenia/wyłączenia wczytywania danych z wybranych portali, a także opcję służącą do zarządzania użytkownikami, tzn. możemy zablokować wyświetlanie ich polubień, co przyda się, gdy doświadczymy nawałnicy lajków.

Niestety, Starlike ma poważną wadę. Wykonanie aplikacji pod względem wyglądu interfejsu, przejrzystości, łatwości obsługi - to wszystko stoi na dobrym poziomie. Ale program długo wczytuje aktywności. Z pokorą sam to zaznacza: gdy ekran główny nie pokazuje żadnych aktywności, wyświetlony jest komunikat o tym, że dane z Facebooka potrzebują dłuższego czasu na wczytanie. Czekaliśmy jednak kilkadziesiąt minut i... nic (i dlatego pokazujemy to, co mamy: screena z niczym). Zatem, choć koncepcja aplikacji wydaje się interesująca - bo to przeglądarka lajków znajomych z sieci - to jednak nie do końca działa (przynajmniej w aspekcie Facebooka). Nasza ocena nie jest odosobniona. Program nisko oceniany jest też w Google Play. Omawiana teraz wersja wymaga po prostu dopracowania.

Ograniczenia!
Wymagane jest zalogowanie się do aplikacji przy użyciu danych posiadanych w co najmniej jednym z portali społecznościowych: Facebook, Twitter, LinkedIn

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (1 głosów)

Strefa Download programu
StarlikeStarlike dla Android
2016-02-10

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Starlike