w
googluj

Doodle 4.14.0


ico
Doodle to rewelacyjne, wieloplatformowe narzędzie przeznaczone do planowania spotkań - np. biznesowych, ale mogą mieć zupełnie dowolny charakter. Polega ono na tworzeniu internetowych ankiet, które - i to jest ich największa zaleta - nie wymagają rejestracji ze strony zainteresowanych osób (tylko tworzący ankietę musi założyć konto). Serwis istnieje od 2007 roku i udostępnia aplikację WWW na Doodle.com, ale również dedykowane programy na urządzenia mobilne z systemami Android (tej wersji się poniżej przyjrzymy) oraz iOS. To popularne narzędzie. Jak podaje producent, ma ono ponad 25 milionów użytkowników na całym świecie. Nic dziwnego. To jedna z tych aplikacji, które naprawdę ułatwiają życie!

Jak działa? Wyboru terminu spotkania dokonuje się głosując na preferowaną datę/czas spośród zaproponowanych przez nas - o ile to my akurat tworzymy ankietę; w dalszej części opiszemy aplikację z tej właśnie perspektywy. Tak więc: przede wszystkim podamy nazwę ankiety, a następnie zaproponujemy daty. Co istotne, dzięki integracji z zewnętrznymi kalendarzami (np. Kalendarzem Google'a, domyślnie), kalendarz własny Doodle'a wskaże terminy, jakie mamy już zajęte, i wyświetli nam nazwy powiązanych z nimi wydarzeń. W kolejnym kroku określimy preferowany bloki czasu (np. 10:15-14:00) ewentualnego spotkania, oddzielnie dla każdej ze wskazanych przed chwilą dat. Potem wybierzemy uczestników z szerokiej, bo uwzględniającej osoby spoza samej książki adresowej, listy kontaktów z naszej skrzynki mailowej (domyślnie powiązane jest nasze zwykłe konto Google'a). Wskazane osoby otrzymają potem link internetowy do strony, gdzie będą mogły, podkreślmy: bez rejestracji, oddać swój głos. Warto zaznaczyć, że dostępna jest też ciekawa opcja upublicznienia odnośnika: w związku z tym głosować będzie mógł każdy, kto tylko pozna adres strony z ankietą. Na sam koniec otrzymamy jeszcze możliwość zdefiniowania innych cech, np. miejsca proponowanego przez nas spotkania.

Jak już powiedzieliśmy, aby móc korzystać z tej aplikacji jako osoba tworząca ankietę, trzeba założyć konto. Uczynimy to za pośrednictwem adresu e-mail, ale dostępne są też opcje zalogowania się przy użyciu danych z konta Google+/Facebook. Otrzymamy następnie wiadomość e-mail, w której znajdzie się link służący do aktywowania konta. Po kliknięciu w odnośnik zostaniemy przekierowani do aplikacji internetowej Doodle'a, w której będziemy musieli zatwierdzić kod weryfikacyjny (powinien być automatycznie wklejony, więc wystarczy tylko kliknąć). Jeśli chodzi o wersję aplikacji dla Androida, to zaprojektowano ją na bazie Material Design; zatem nie jest to mechaniczna konwersja z iOS, jakich dość sporo; działa dynamicznie, po prostu świetnie. W przeciwieństwie do wersji webowej, która dostępna jest w języku polskim, mobilny Doodle nie doczekał się jeszcze spolszczenia. Dodajemy jeszcze, że wersja mobilna jest całkowicie darmowa, ale wersja webowa udostępnia dodatkowe funkcjonalności za opłatą.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem https://doodle.com

Ograniczenia!
Rejestracja jest wymagana tylko dla osoby tworzącej ankietę (do niej zresztą skierowana jest sama aplikacja); dokonamy jej poprzez adres e-mail bądź za pośrednictwem Google+ albo Facebooka

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
DoodleDoodle dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 108 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
Doodle