w
googluj

PHHHOTO 3.3.1


ico
PHHHOTO to bardzo specyficzna aplikacja aparatu fotograficznego: robi bardzo krótką serię zdjęć, a następnie tworzy z nich animację, która jest bez przerwy, na okrągło, odtwarzana. Jednocześnie jest to serwis społecznościowy służący do dzielenia się takimi filmikami. O co właściwie w nich chodzi? Trudno tak naprawdę powiedzieć. Być może chodzi po prostu o to, że są to właśnie krótkie animacje - składają się z zaledwie 5 ujęć; jednym tapnięciem aparat wykona 5 zdjęć w ciągu ok. sekundy. PHHHOTO stara się więc ożywić zdjęcia. Daje coś w stylu animacji poklatkowych, w których widać, że pomiędzy klatkami są pewne przerwy. Ostateczna praca ma być czymś pośrednim między filmem wideo, a statycznym zdjęciem. Program dostępny jest na urządzenia z systemem operacyjnym Androidem (jest też wersja dla iOS).

Po jego pierwszym uruchomieniu, trzeba założyć konto. W tym celu ustalimy nazwę użytkownika na potrzeby społeczności, a także podamy adres e-mail. Uwaga, bo wymagane jest także podanie numeru telefonu. Otrzymamy na niego - do wyboru: drogą SMS-ową albo połączeniem telefonicznym - 4-cyfrowy kod weryfikacyjny, który posłuży do ostatecznego zatwierdzenia chęci rejestracji. Po chwili znajdziemy się we właściwym interfejsie, sugerującym wybranie kanałów innych użytkowników do śledzenia, a następnie dającym możliwość przejścia do trybów: osi czasu (prezentującej animacje własnego autorstwa), przeglądu wszystkich ostatnio wczytanych prac do serwisu, a także utworzenia animacji.

Przy tworzeniu animacji, otrzymamy opcję wykorzystania przedniej/tylnej kamery, włączenia lampy błyskowej i siatki. Filtry, jakie można potem nałożyć, są raczej mało ekscytujące. Potem można animację podpisać, jak i wybrać zewnętrzne serwisy, w którym będzie miała być udostępniona. Do wyboru są: Facebook, Twitter, Tumblr. Po zatwierdzeniu, nawet bez zaznaczenia udostępniania w serwisach, animacja zostanie przesłana na serwer PHHHOTO. Co poza tym? Mamy standardowe funkcje. Jak na serwis społecznościowy przystało: polubimy daną treść, skomentujemy ją bądź podzielimy się nią na swoim koncie w serwisach typu Facebook.

Nasza ocena? Nie jest to na pewno aparat/serwis dla wszystkich. Być może to tylko kwestia gustu, ale żadna z animacji serwisu nam się nie spodobała. Są dziwne; być może to wina filtrów. Program, jako taki, jest raczej dobrze wykonany, niemniej wymóg rejestracji poprzez numer telefonu może być dla Was zaporowy nawet w sytuacji, w której tego typu animacje lubicie.

Ograniczenia!
Rejestracja poprzez adres e-mail oraz numer telefonu jest konieczna

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
PHHHOTOPHHHOTO dla Android
2017-06-01

Ilość pobrań: 4 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
PHHHOTO