w
googluj

LiveBoard 2.4.1


ico
LiveBoard to wirtualna i mobilna tablica, na której możemy rysować oraz wizualizować idee - również na żywo ze znajomymi za pośrednictwem internetu. Program dostępny jest na urządzenia z systemem operacyjnym Android. Wyposażony jest w podstawowe przybory rysunkowe z opcjami wyboru koloru oraz regulacji grubości pisaka, jak i grubości gumki na czele. Nie trzeba jednak wszystkiego tworzyć odręcznie. Dostępne są podstawowe figury geometryczne (linia, owal, koło, prostokąt), które łatwo nanieść na tablicę. Aplikacja ma też funkcję pozwalającą wpisać dowolny tekst przy użyciu klawiatury ekranowej. Dostępne są nielimitowane operacje: undo, czyli anulowania ostatniej akcji (np. przypadkowego zmazania), jak i redo, tzn. przywrócenia ostatniej akcji. Aby pole widzenia było możliwie największe, program działa w trybie horyzontalnym urządzenia i automatycznie ukrywa pasek z narzędziami.

Aplikacja umożliwia nie tylko pisania na pustej, białej tablicy, ale również opisywanie zaimportowanych obrazów, w tym zdjęć wykonanych od ręki przy użyciu zewnętrznej aplikacji aparatu fotograficznego. Nie ma limitu tablic, na których można pisać, a stan danej tablicy zostaje zapisany w pamięci aplikacji, tak więc powrócimy do niej w dowolnej chwili. W ramach współpracy zdalnej, możemy przesłać znajomym daną tablicę, zawierającej jakieś początkowe pomysły, które oni następnie uzupełnią bądź skomentują. Liczba osób mogących oglądać tablicę poprzez internet jest nieograniczona, a co ważniejsze, nie ma rejestracji. Żadna tablica nie jest publiczna do momentu, w którym sami jej nie udostępnimy. Zaproszenie znajomych do danej sesji odbywa się jednym tapnięciem. Otrzymają oni w efekcie adres internetowy sesji, który na końcu zawiera 4 cyfry (np. "http://www.liveboardapp.net/session/2629"). Cyfry te należy wpisać w aplikacji mobilnej, zatem każda osoba biorąca udział w sesji musi posiadać LiveBoard w swoim systemie (próba otworzenia adresu poprzez przeglądarkę internetową na komputerze stacjonarnym kończy się prośbą o pobranie aplikacji na Androida). Niezwykle ważną cechą sesji jest w związku z tym możliwość chatu live. (Przy przystępowaniu do sesji, znajomy podaje swoją własną nazwę użytkownika). Na koniec istnieje możliwość udostępnienia rysunku/obrazu wykonanego przy pomocy LiveBoard w serwisie społecznościowym bądź zapisania go w pamięci urządzenia. W ostatnim wypadku, plik w formacie PNG znajdziemy w katalogu "Pictures/LiveBoard".

Program jest bardzo rozwojowy. Warto dodać, że liczba funkcji ma być jeszcze w sporej mierze zwiększona - strona internetowa aplikacji daje przyjazny wgląd w to, jakie nowe opcje są już na horyzoncie. W chwili czytania tego opisu, LiveBoard może więc być wyposażone w opcje formatowania tekstu, wypełniania kształtów, powiększania/pomniejszania widoku na tablicę czy obsługi PDF. W planie są też wersje programu dla iOS oraz Windows Phone, co jest szczególnie istotne biorąc pod uwagę zdalność oraz interaktywność tablicy. To wszystko brzmi wspaniale, ale podkreślmy, że LiveBoard jest świetną wirtualną tablicą już teraz.

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
LiveBoardLiveBoard dla Android
2018-01-08

Ilość pobrań: 370 | W tym miesiącu: 6 | W poprzednim miesiącu: 17

Komentarze (0)
LiveBoard