w
googluj

Veer 1.3.7


ico
Veer to nowoczesny launcher przeznaczony do obsługi najważniejszych osób z naszej książki adresowej. Dostępny jest na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android (jest też wersja przeznaczona dla iOS). Dzięki niemu w błyskawiczny sposób wybierzemy jeden z naszych ulubionych kontaktów oraz pożądaną aplikację wyjściową (niekoniecznie komunikator) z jej określoną funkcją.

Najważniejsze cechy programu:
• możemy akurat używać przeglądarki internetowej czy pisać notatkę - to nie ma znaczenia, ponieważ launcher aktywujemy gestem przesunięcia palcem po ekranie z prawej górnej krawędzi ekranu i jego interfejs znajdzie się nad programem, z którego poziomu go włączyliśmy. Łatwo aktywować Veer, ponieważ miejsce aktywacji oznakowane jest specjalną ikoną. Ikonę tę można ukryć, a nawet w ogóle wyłączyć metodę aktywacji przy jej pomocy, ponieważ dostępna jest też inna: poprzez tapnięcie w zwykłą ikonę na pulpicie. Aby móc korzystać z takiej alternatywy, trzeba najpierw włączyć stosowną funkcję w ustawieniach. (Dodajmy, że można korzystać z różnych metod aktywacji launchera; jedna nie wyklucza drugiej),
• choć sama "główna" aktywacja launchera możliwa jest wyłącznie z prawej strony ekranu, to już jego właściwy interfejs może być dostosowany do naszych osobistych preferencji - tak, że wygodniej będzie się go używać lewym albo prawym kciukiem. Interfejs składa się przede wszystkim z tzw. slotów. W wersji darmowej dysponujemy 5 slotami na kontakty oraz 5 slotami na akcje. Sloty są od siebie niezależne. Po pierwszym uruchomieniu programu otrzymamy wstępne propozycje osób oraz działań,
• w slotach umieścimy dowolne kontakty, ale inna sytuacja ma miejsce w wypadku akcji. Wszystkie dostępne akcje podzielimy (na potrzeby tego opisu) na ogólne oraz konkretne. Ogólne to te, które nie są powiązane ze wskazanymi odgórnie komunikatorami. Akcje tego typu są następujące: zatelefonowanie, wysłanie wiadomości SMS, wysłanie wiadomości e-mail, uruchomienie nawigacji, uruchomienie przeglądarki internetowej. Drugą grupę stanowią natomiast akcje związane ściśle nie tyle z aplikacjami trzecimi jako takimi, co również z ich określonymi funkcjami. Wspierane aplikacje to: WhatsApp, Telegram, Skype, Hangouts, WeChat, Viber, Tango, GetGerms. Przykładowo, WhatsApp udostępnia 2 metody komunikacji: służący do przeprowadzenia chatu oraz do nawiązania połączenia telefonicznego; można je w związku z tym umieścić w 2 niezależnych slotach. Nie licząc jednak tego właśnie komunikatora, obsługa pozostałych związana jest z wniesieniem jednorazowej opłaty.

Podsumowując: launcher może być rzeczywiście pomocny, gdy często używamy smartfona do komunikowania się z innymi ludźmi i często wykorzystujemy w tym celu zróżnicowanych metod. Czas przejście od uruchomienia launchera, przez wskazanie osoby, po wybranie akcji i ostateczne uruchomienie wyjściowej aplikacji, jest krótki. Największym minusem wydaje się brak możliwości uruchomienia launchera ze zdefiniowanej przez użytkownika krawędzi ekranu. To jednak dość oczywisty mankament i spodziewać się można ulepszenia programu w tym aspekcie.

Ograniczenia!
Są 2 rodzaje wersji Premium. Pierwsza to "Slots Pack" - umożliwia korzystanie z 5 kolejnych slotów na kontakty oraz 5 kolejnych slotów na akcje; kosztuje 4,99 zł. Druga to "Lifetime Pass" - odblokowuje wszystkie inne funkcje polegające na płatności oraz wszystkie przyszłe funkcje; kosztuje 12,49 zł.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
VeerVeer dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 2 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Veer