w
googluj

Swish 2.3.2


ico
Swish jest to aplikacja dla systemu Androida, umożliwiająca udostępnianie wykonanych przez siebie zdjęć innym użytkownikom z całego świata. Główna idea polega jednak na tym, że ci "inni użytkownicy" to przypadkowe osoby, a nie np. nasi dotychczasowi znajomi. Program pozwala oznaczać zdjęcia przez nich przesłane oraz nawiązać z nimi rozmowę w formie chatu. W rezultacie, Swish jest to więc tak naprawdę serwis fotograficzny, ale niezobowiązujący do budowania pozycji społecznej (że tak to ujmiemy). Inaczej mówiąc: ostatecznie chodzi w Swish o krótką, ale dobrą zabawę; nie o pokazywanie zdjęć wszystkim ludziom, ale tylko wybranym - a raczej wybranemu; i to nie my tę osobę wybieramy, ale robi to za nas program.

Dodatkowo, w przeciwieństwie do innych serwisów fotograficznych czy serwisów społecznościowych w ogóle, Swish nie wymaga zakładania konta. Po pierwszym uruchomieniu aplikacji będziemy mogli podać naszą nazwę użytkownika i ustawić awatar (Aparat/Galeria), ale i to nie jest konieczne; krok ten można pominąć. Po przejściu do właściwego interfejsu, program poprosi nas o włączenie czujnika GPS. Będzie on potrzebny do automatycznego oznaczania lokalizacji, z której pochodzą nasze zdjęcia.

Potem będziemy musieli przesłać pierwsze zdjęcie. W tym celu wystarczy tapnąć na ekranie głównym, aby przejść do wbudowanego interfejsu wyboru obrazu (bądź obrazów - można przesłać wiele na raz) posiadanego w pamięci urządzenia. Następnie otrzymamy możliwość wpisania wiadomości, która będzie do zdjęcia dołączona - a także poprawienia samego zdjęcia. Wbudowany edytor jest bardzo prosty. Udostępnia 2 rodzaje pisaków, 9 stopni grubości oraz 9 kolorów. Dostępna jest także gumka, jak i funkcje undo i redo. Ponadto dysponujemy 16 filtrami (efektami graficznymi), a także 30 naklejkami, które można powiększyć/pomniejszyć, obrócić.

Po przesłaniu zdjęcia, zaczyna się prawdziwa zabawa. Jednocześnie bowiem zostanie nam przesłane zdjęcie wykonane przez innego użytkownika. Niekoniecznie z sąsiedztwa czy nawet z tego samego kraju, czyli z Polski. (W testowanym przypadku otrzymywaliśmy zdjęcia od osób będących ponad tysiąc km od nas). Jeśli będziemy ciekawi, jednym przyciskiem przejdziemy do widoku na dokładną lokalizację użytkownika z perspektywy Mapy Google'a. Będziemy też mogli zobaczyć jego profil w Swish, w tym np. zdjęcia, które przesłał już wcześniej. A co dalej? Najważniejsze: otrzymane zdjęcie ocenimy. Albo nam się spodobało - albo nam się nie spodobało. Jeśli nam się nie spodobało - cóż, wracamy do punktu wyjścia, czyli ekranu startowego. Jeśli nam się spodobało - otrzymamy możliwość rozmowy z tym użytkownikiem; np. wymiany zdań nt. fotografii.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Usunięcie reklam kosztuje min. 8,80 zł. Dodatkowe paczki naklejek kosztują 8,80 zł.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
SwishSwish dla Android
2016-01-28

Ilość pobrań: 4 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Swish