w
googluj

Veooz 7.5


ico
Veooz to czytnik wiadomości wydany na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android (dostępna jest też wersja dla iOS). Charakteryzuje się możliwością dokładnego spersonalizowania otrzymywanych newsów. Swoim zakresem obejmuje 40 państw, 2 tys. miast oraz 100(!) tys. tematów. Jak twierdzi producent, Veooz bezustannie analizuje ponad 100 tys. źródeł informacyjnych (portali, blogów) oraz miliony postów, obrazów i filmów umieszczonych w mediach społecznościowych. Stąd właśnie wyniki wyszukiwania mają być trafne.

Program jest wspaniale wykonany od strony technicznej (Material Design) i udostępnia przydatne funkcje, takie jak: 1) tryb nocny, 2) wyświetlanie samego tekstu newsa (alternatywny widok to źródłowa strona internetowa), 3) szybkie wczytanie listy podobnych wiadomości, 4) powiadomienia o nowych newsach. Pod tym względem nie można czytnikowi nic zarzucić. Poważnym minusem może być jednak fakt, że Veooz nie współpracuje z polskimi źródłami newsów, tzn. wspomniany zakres obejmuje newsy związane z Polską (czyli państwem) lub Warszawą (czyli miastem), lecz same źródła newsów nie są z Polski. Zobaczymy więc różne sprawy polskie, lecz oczami zagranicznych mediów.

Korzystanie z aplikacji jest możliwe na 2 sposoby: bez rejestracji albo z rejestracją. Różnice między nimi są, oczywiście, znaczne:
• przed rejestracją - to oczywiście sytuacja wyjściowa; wystarczy tylko zainstalować aplikację w systemie Android. Dostępna jest też jej internetowa wersja. Znajdziemy ją przechodząc do witryny Veooz.com. Interfejs aplikacji WWW jest bardzo podobny do interfejsu aplikacji mobilnej. Pod względem języka newsów, udostępniany jest właściwie tylko jeden - angielski. (To jedyny język związany z alfabetem łacińskim; pozostałe to najbardziej znane lokalne języki w Indiach; sama aplikacja pochodzi właśnie z Indii). Nie ma opcji personalizacji, a najnowsze wiadomości przeczytamy wedle kilku predefiniowanych kategorii,
• po rejestracji - dostępne metody rejestracji to logowanie za pośrednictwem profilu posiadanego w Google+, na Facebooku bądź na Twitterze. W rezultacie otrzymamy opcję wyboru tematów, jakie chcemy śledzić. Jak wspomniano, są ich tysiące. Siłą rzeczy, niektóre są mało formalne, co sprawia, że łatwiej śledzić tematy niszowe. Silnik wyszukiwarki działa bardzo dobrze. Wiadomości da się przeglądać tak wedle wszystkich śledzonych tematów, jak i wskazanego. Dostęp do swoich spersonalizowanych newsów otrzymamy logując się do aplikacji WWW.

Ograniczenia!
Założenie konta przy pomocy danych z konta w serwisie społecznościowym Google+, Facebook bądź Twitter jest tylko opcjonalne, ale umożliwi spersonalizowanie tematów otrzymywanych wiadomości

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
VeoozVeooz dla Android
2018-02-13

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Veooz