w
googluj

Hitchhiking Maps 1.0


ico
Hitchhiking Maps to aplikacja mobilna przeznaczona dla osób lubiących jeździć autostopem. Wydana dla urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Android, udostępnia mapę świata zawierającą szczegółowe oznaczenia punktów przydatnych do złapania stopa na różnego rodzaju trasach lokalnych i krajowych. Punkty naniesione na mapę pochodzą z witryny Hitchwiki.org, będącej społecznościowym serwisem gromadzącym informacje o autostopie oraz innych formach taniego podróżowania. Dostępna jest jej polska wersja językowa i warto się z nią zaznajomić, jeśli np. planujemy swoją pierwszą podróż stopem. W kontekście samej aplikacji mobilnej bardziej interesujące może być jednak bezpośrednie przejście do Hitchwiki.org/maps, jako że od razu otrzymamy wtedy widok na mapę i miejscówki - tak samo dzieje się po uruchomieniu aplikacji mobilnej.

Mapą (w aplikacji mobilnej) steruje się intuicyjnie - niczym Mapą Google'a. Może zostać wyśrodkowana względem naszej aktualnej lokalizacji po włączeniu czujnika GPS. Miejsca do złapania stopa oznaczone są kolorami sygnalizującymi ich ewentualną przyjazność. Zielony oznacza wysoką ocenę, żółty - średnią, czerwony - niską. Po tapnięciu w punkt poznamy jego uśrednioną ocenę w skali 1-5, a pochodzą od użytkowników Hitchwiki.org. Ale nie tylko z samymi suchymi faktami mamy do czynienia. Podobnie, jak to jest w wypadku aplikacji WWW, dany punkt zawierać może dokładniejszy opis o jego warunkach (np. że to najszybszy sposób dotarcia do miasta ABC), informację o średnim czasie oczekiwania na stopa czy dodatkowe komentarze innych użytkowników. Po zaznaczeniu miejscówki, jednym tapnięciem można przejść do widoku za pośrednictwem usługi Google Street View, ale musimy być wtedy online.

Najważniejszą cechą omawianej aplikacji jest to, że umożliwia błyskawiczne dodanie punktu do osobistego planu podróży. Taki plan, uwzględniający nawet wiele miejscówek, możemy następnie pobrać do użytku w trybie offline. Utworzyć można zresztą wiele niezależnych planów, lecz nie jest to absolutnie konieczne, aby czerpać z aplikacji przyjemność. Wspaniale spełni swoją funkcję także w razie spontanicznego wyjazdu. Uruchamiamy - od razu mamy na ekranie mapę; włączamy GPS - od razu widzimy liczbę oraz jakość najbliższych miejscówek. Najprostsze i najłatwiejsze w obsłudze.

Uwaga!
Aplikacja internetowa związana z opisywana aplikacją mobilną dostępna jest pod adresem http://hitchwiki.org/maps

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Hitchhiking MapsHitchhiking Maps dla Android
2015-12-19

Ilość pobrań: 21 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
Hitchhiking Maps
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.18 15:11
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Kiedyś bardzo popularna forma transportu, teraz trochę strach, po obu stronach.
Hitchhiking Maps