w
googluj

Tangram 0.9.30


ico
Tangram to mobilna przeglądarka internetowa dostępna dla urządzeń z systemem operacyjnym Android, a przeznaczona dla zaawansowanych użytkowników oraz tych, którzy przetwarzaniem informacji online zajmują się profesjonalnie. Aplikację zaprojektowano bowiem w ten sposób, że przeglądaniu towarzyszą narzędzia służące do opisywania oraz zachowywania kluczowych wiadomości.

Ogólnie rzecz biorąc, Tangram ma 3 sekcje, które umożliwiają kolejno: wyszukiwanie (ang. Seek), analizowanie (Sort) oraz zapisywanie (Store) informacji. Wszystkie te sekcje dostępne są poprzez tapnięcie w odpowiadające im ikony w pasku narzędziowym. Kolejne funkcje zależne są od sekcji, w której się przebywa. Opiszmy je pokrótce.

Pierwsza z tych sekcji to po prostu przeglądarka internetowa. Program nie wyświetla paska adresu strony. W zamian daje uniwersalny przycisk FAB: reprezentowany przez ikonę lupy i dostępny z poziomu każdej sekcji, daje nam sposobność wyszukania frazy (do wyboru m.in. silniki Google, Yahoo!, YouTube, DuckDuckGo) bądź wpisania adresu konkretnej strony. Automatycznie wyświetlane są podpowiedzi wyszukiwania bazujące na historii przeglądanych stron. Rezultaty wyszukiwania są pogrupowane i pozwalają gestem przenieść strony np. do dalszej analizy (sekcja druga; o czym jeszcze nieco dalej). Podręczne menu trybu przeglądarki umożliwia udostępnienie adresu, skopiowanie URL, przejście do trybu pełnoekranowego czy wyszukania na stronie. W pasku narzędziowym udostępniane są 2 bardziej znaczące funkcje i powiązane z ideą jednoczesnego przeglądania i zarządzania informacjami: zapisania aktualnie wyświetlanej strony w sekcji zarządzania (sekcja druga) bądź w zakładkach (sekcja trzecia) oraz wykonania zrzutu ekranowego ekranu. Z innych ciekawych funkcji wymieśmy opcję wyekstraktowania obrazu po przytrzymaniu go (o czym więcej też nieco dalej).

Druga sekcja odgrywa rolę stosu kart, ale umożliwia jednocześnie przeanalizowanie zgromadzonych danych. Jak powiedzieliśmy, w trybie przeglądarki istnieje możliwość szybkiego dodania strony do tej (lub kolejnej) sekcji. Następnie, tutaj, do konkretnej strony będziemy mogli dodać dowolną notatkę (zawierającą również tytuł). Nasze opisy stron będą widoczne bezpośrednio po przejściu do tej sekcji.

Trzecia sekcja przeznaczona jest na zachowanie kluczowych informacji z możliwością ich udostępnienia. Strony, a nawet całe sesje, zapiszemy również w dowolnych folderach. Jeżeli wykonaliśmy zrzut ekranu lub wyekstraktowaliśmy obrazek, otrzymamy możliwość ich obejrzenia. Ważna uwaga: finalny obraz zrzutu ekranu ma gorszą jakość niż analogiczny obraz wykonany przez funkcję systemową, dlatego przed wykonaniem zrzutu poprzez Tangram, należy daną informację na stronie maksymalnie powiększyć; inaczej, po powiększeniu, szybko zobaczymy duże piksele.

W pewnym sensie, korzystanie z Tangram jest jak korzystanie ze zwykłej przeglądarki z zainstalowanymi rozszerzeniami służącymi np. do wycięcia obrazka ze strony internetowej i zapisania go. Podstawowa różnica polega jednak na tym, że Tangram nie jest bezmyślną zbitką funkcji, ale wszystkie funkcje są ze sobą ściśle i harmonijnie połączone. Taki przykładowy, wspomniany wyekstraktowany ze strony obrazek zobaczymy przechodząc do innej sekcji, a nie do innego programu. A czy problemem może być sytuacja, w której wspomaga się korzystanie z przeglądarki np. notatnikiem Evernote, w którym udostępniamy kluczowe informacje znalezione w sieci? Nie bardzo, gdyż ostatecznie wciąż dostępna jest opcja udostępnienia informacji z poziomuj Tangram do Evernote. Jeżeli jednak nie zależy nam na łączności z Evernote czy innym programem do przechowywania informacji za każdym możliwym razem, a chcemy etapy przeglądania i analizy informacji przeprowadzać szybko i od razu na urządzeniu mobilnym - Tangram może być dla nas na serio idealny.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
TangramTangram dla Android
2016-03-01

Ilość pobrań: 2 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Tangram