w
googluj

Web PC Suite 3.2.3


ico
Web PC Suite jest to program umożliwiający przesył plików pomiędzy urządzeniem mobilnym z systemem operacyjnym Android a komputerem stacjonarnym z dowolnym systemem (Windows, Linux, Mac) bez wykorzystania kabla USB. Transfer plików odbywać się może poprzez lokalną sieć wi-fi albo poprzez dane komórkowe - w tym drugim wypadku należy uważać, aby nie wykończyć swojego pakietu! - również w ramach szyfrowanej wersji protokołu HTTP, czyli HTTPS (opcję tę należy jednak najpierw aktywować w ustawieniach). Nie trzeba instalować żadnej wersji tego programu w systemie stacjonarnym.

Nawiązanie połączenia i obsługa programu jest bardzo, bardzo łatwa. Metod połączeń jest kilka. Podamy teraz tylko tę niewymagającą zakładania konta. Po uruchomieniu aplikacji mobilnej, otrzymamy na jej ekranie polecenie, aby otworzyć w przeglądarce internetowej na komputerze stacjonarnym stronę o podanym adresie. Gdy to zrobimy, w aplikacji mobilnej wyskoczy okienko, które da nam 25 sekund na zaakceptowanie nawiązania połączenia. Po zaakceptowaniu, strona na komputerze stacjonarnym zostanie od razu odświeżona i przedstawi nam nową zawartość: informującą o tym, z jakim urządzeniem nawiązano połączenie (nazwa urządzenia oraz wersja systemu Android), a także ile to urządzenie wykorzystuje aktualnie pamięci RAM oraz przestrzeni na karcie pamięci. Co najistotniejsze, zyskamy już z poziomu przeglądarki internetowej możliwość np. przesłania pliku bądź katalogu do Androida. Dostępna jest metoda "drag and drop", polegająca na zaznaczeniu i przytrzymaniu np. pliku zdjęcia w eksploratorze, a następnie przeniesieniu go do okienka na stronie internetowej, i upuszczeniu. Proces wczytania pliku do pamięci Androida przebiega błyskawicznie. W prawym dolnym rogu strony internetowej zobaczymy okienko powiadamiające o przebiegu transferu. Plik odnajdziemy w urządzeniu mobilnym w katalogu "WPS_Upload".

Jak wspomniano, aplikacja webowa udostępnia eksplorator, tak więc łatwo przekonać się o powodzeniu akcji - a nawet więcej, bo dostępnych jest sporo innych opcji służących do zdalnego zarządzania Androidem. Eksplorator pozwala np. przeglądać dane z perspektywy ich typów, więc błyskawicznie przekonamy się, jakimi plikami muzycznymi czy filmowymi dysponujemy w urządzeniu mobilnym, bez potrzeby ich wyszukiwania czy pamiętania o ich lokalizacjach. Są od razu posegregowane. Mało tego, aplikacja webowa to również odtwarzacz mediów, a i to nie wszystko: przejrzymy swoją książkę adresową, wiadomości SMS czy dziennik połączeń telefonicznych, również wkleimy do schowka w Androidzie dowolny tekst z poziomu komputera stacjonarnego czy wykonamy kopie zapasowe plików instalacyjnych posiadanych w Androidzie programów. Funkcji jest więcej.

Web PC Suite to aplikacja spisująca się wyśmienicie. Jej obsługa jest banalna, a interfejs webowy bardzo przejrzysty. Tak więc jeśli tylko dysponujemy możliwością połączenia poprzez wi-fi (bo oznacza to bezpłatność transferu), Web PC Suite jest zdecydowanie wygodniejszym sposobem dostępu do Androida, niż kabel USB. Również użytkownicy nie dysponujący wi-fi powinni zwrócić uwagę na ten program, gdyż daje najprostszą i najłatwiejszą, jak i najwygodniejszą metodę przesyłu małych plików. (Alternatywa dla zaawansowanych użytkowników: kabel USB oraz program ADB - obsługiwany z wiersza poleceń, ale po powiązaniu go z własnym skryptem daje możliwość skopiowania do wybranej lokalizacji w komputerze stacjonarnym wszystkich zdjęć z Androida przy użyciu np. super-prostej komendy "d" [lub jakiejkolwiek innej; "d" od "DCIM" to komenda własna; łatwo ją zapamiętać]. Wpisuje się "d" w wierszu poleceń, naciska ENTER i zdjęcia po chwili są już w laptopie).

Ograniczenia!
Rejestracja za pośrednictwem Google+, Facebooka bądź Twittera jest tylko opcjonalna (nie jest wymagana do nawiązania połączenia)

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Web PC SuiteWeb PC Suite dla Android
2016-10-18

Ilość pobrań: 920 | W tym miesiącu: 6 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Web PC Suite