w
googluj
pl

AppComparison 1.0


ico
AppComparison to aplikacja mobilna autorstwa Microsoftu, która dostępna jest na urządzenia z systemem Android, ale służy temu, by użytkownik zdecydował się (docelowo) zakupić telefon z... Windows Phone. Działa bowiem tak, że rozpoznaje aplikacje zainstalowane w naszym Androidzie, a potem wskazuje ich odpowiedniki, które można pobrać ze sklepu Microsoft Store - tylko, że Microsoft Store to właśnie oficjalny sklep z aplikacjami na Windows Phone. Można zatem powiedzieć, że AppComparison to swego rodzaju Koń Trojański - niby jest w Google Play, a jednak ma zachęcić do Microsoft Store.

Korzystanie z wyszukiwarki jest bardzo łatwe. Po uruchomieniu i zaakceptowaniu warunków korzystania z usługi, ukazana nam zostanie lista kategorii: Rozrywka, Edukacja, Gry, Zdrowie i kondycja fizyczna, Tryb życia, Wiadomości i pogoda, Zdjęcia i wideo, Praca, Sport, Podróże, Rodzina i znajomi. Mamy wybrać 2 lub więcej z nich - te, którymi interesujemy się najbardziej. Po chwili od tapnięcia w "Rozpocznij dopasowywanie!", zobaczymy polecane nam Windowsowe odpowiedniki aplikacji na Androida, które mamy obecnie zainstalowane w systemie od Google'a. Obok ikony i nazwy programu dla Windows Phone znajdziemy informację, do jakiej już posiadanej aplikacji na Androida jest ona podobna. Z kolei po tapnięciu w nią zobaczymy przykładowe screeny, ocenę i cenę z linkiem do sklepu Microsoft Store. Oprócz tego dostępne są proste listy 6 polecanych aplikacji w odniesieniu do każdej ze wskazanych kategorii, także z opcją przejścia do strony internetowej sklepu. W wypadku tej zakładki, po tapnięciu w aplikację również ujrzymy przykładowe screeny itd.

Program działa dobrze, ale jako reklama sklepu/aplikacji Windows Phone może nas zawieść. Użytkownicy w Google Play twierdzą, że AppComparison znalazło "z 46 aplikacji na Androida - 10 odpowiedników" czy że "na 85 aplikacji znalazło 21 tych samych lub odpowiedników". Potwierdzamy podobną proporcję rezultatu. Cóż, liczby mówią same za siebie. Zresztą nie od dziś wiadomo, że Windows Phone ma mało aplikacji. I nie mówimy tego specjalnie po to, aby obnażyć wartość mobilnej platformy Microsoftu. Na dowód powiemy: śmiało, sami sprawdźcie AppComparison. Nie wykluczamy, że jednak coś ciekawego znajdziecie i Waszym kolejnym telefonem będzie Lumia. Windows Phone nie jest złym systemem i wiele osób go sobie chwali, ale ma po prostu mało aplikacji. Po prostu mało.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
AppComparisonAppComparison dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 5 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
AppComparison