w
googluj

On Second Thought 1.0.0.75


ico
On Second Thought (OST) to komunikator SMS przeznaczony dla urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Android (w chwili pisania, wersja dla iOS w drodze). Jest bardzo nietypowy, a jednocześnie niczym się od konkurencji nie różni. Jego unikalną właściwością - tylko i aż - jest to, że wysyłane za jego pośrednictwem wiadomości są odraczane (domyślnie) o 10 sekund. Po co? Na odpowiedź nakierowuje nas nazwa programu. Załóżmy, że pisząc wiadomość popełniliśmy jakąś pomyłkę, gafę - albo że pisaliśmy w zdenerwowaniu i zaraz po wysłaniu SMS-a żałowaliśmy, że to zrobiliśmy. Tradycyjny komunikator od razu wysyła wiadomość, natomiast OST daje nam 10 sekund na to, aby - w razie czego - wysłanie anulować. W rezultacie, ewentualny odbiorca nigdy się o niczym nie dowie.

W tym celu nie trzeba wiele, bo wystarczy jedynie przejechać palcem po (teoretycznie) wysłanej już wiadomości w lewo albo w prawo. To, który kierunek wybierzemy, ma jednak znaczenie. Przesunięcie w lewo oznacza, że w polu edycyjnym ponownie zobaczymy naszą nieomalże wysłaną wiadomość, tak więc będzie ją można poprawić. Z kolei przesunięcie w prawo oznacza całkowite usunięcie wiadomości, bez możliwości naniesienia ewentualnej poprawki. Upływający czas po wysłaniu SMS-a sygnalizowany jest stale narastającym paskiem (pasek staje się coraz ciemniejszy). Po pierwszym uruchomieniu OST zobaczymy, że otrzymaliśmy fikcyjną wiadomość od producenta. Działanie różnych trybów mechanizmu anulowania możemy więc natychmiast przetestować niejako na żywym organizmie. Z pewnością ją opanujemy.

Jeżeli tę funkcję anulowania określimy mianem operacji taktycznej - to jest też coś, co wypada nam nazwać operacją strategiczną. Program umożliwia bowiem powstrzymanie wysłania jakichkolwiek wiadomości przez z góry określony czas, np. popołudnie i wieczór - aż do rana. Po przejściu do ustawień aktywujemy tę funkcję i określamy dokładny czas od-do. Gdy blokada zostanie usunięta, zdecydujemy, na chłodno, które wiadomości na serio mają zostać wysłane. Na koniec dodajmy, że program umożliwia również: wysyłanie i odbieranie wiadomości MMS (też z funkcją poprawienia wiadomości bądź jej anulowania), wysyłanie wiadomości do wielu odbiorców na raz, załączanie plików multimediów. Aplikacja od razu synchronizuje książkę adresową, a także już wysłane i odebrane wiadomości. W związku z ostatnią funkcją, interfejs OST podzielony jest zresztą na 2 zakładki, zawierające listę kontaktów oraz wątki rozmów. Łatwo się między nimi przemieszczać. W ustawieniach komunikatora znajdziemy m.in. opcję zmiany wartości odroczenia - ustawimy sobie cokolwiek z przedziału 0-60 sekund.

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
On Second ThoughtOn Second Thought dla Android
2016-02-23

Ilość pobrań: 80 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (1)
On Second Thought
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.18 15:27
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
No, z literówkami to faktycznie miałam czasami ochotę cofnąć to i owo. Dobry pomysł.
On Second Thought