w
googluj

Kik 10.13.1.9104


ico
Kik jest to komunikator dostępny dla wszystkich słynnych mobilnych systemów operacyjnych: Androida - tej wersji się przyjrzymy, iOS oraz Windows Phone. Pozwala przeprowadzać rozmowy w formie czatu ze znajomymi, również w grupie zawierającej do 50 osób. Komunikator w procesie rejestracji nie wymaga podania numeru telefonu. Jest bardzo prosty. Jedyne, co musimy w nim wiedzieć, to nazwa innego/innych użytkowników.

Po pierwszym uruchomieniu założymy w nim swoje konto. Podamy kolejno imię, nazwisko, własną nazwę użytkownika stosowaną w komunikatorze, adres e-mail, hasło, datę urodzenia (zdjęcie/obrazek profilowy jest opcjonalny). Potem trzeba jeszcze udowodnić, że jest się człowiekiem - oczywiście, poprzez przepisanie wyświetlonych na obrazku słów. Przed przystąpieniem do pierwszej rozmowy istnieje możliwość dowiedzenia się, kto z naszej książki adresowej już tego komunikatora używa. W dowolnym momencie istnieje możliwość przeszukania bazy wszystkich użytkowników i dodania do ulubionych wybranych. Jest też obsługa w drugą stronę, czyli dodania niezbyt mile widzianych osób do czarnej listy. W trakcie rozmowy, po tapnięciu w wysłanie wiadomości, zobaczymy przy niej status oznaczony literami S, D albo R. Symbolizują one kolejno wiadomość: wysłaną, dostarczoną oraz przeczytaną. W ustawieniach dostosujemy do swoich potrzeb np. powiadomienia. Mogą im towarzyszyć sygnały dźwiękowe i wibracje; dostępna jest także opcja wyboru koloru diody LED oznajmiającej otrzymanie nowej wiadomości.

Kik ma wszystko, czego potrzebujemy od komunikatora. I nic więcej? No, nie do końca. Ma bowiem wbudowaną przeglądarkę internetową! Jest to jednak tylko ciekawostka, gdyż funkcjonalność jest bardzo ograniczona - ale ograniczona w zupełnie nietypowy sposób. Możliwe jest bowiem za jej pośrednictwem przeglądanie tylko 100 wybranych stron związanych z komunikatorem. Ale uwaga, bo nie są to zwykłe strony! Wiele z nich to narzędzia i gry. Przykładowo, jedno z nich to kreator memów: udostępnia obrazki, które sami podpisujemy. Co warto podkreślić, po utworzeniu mema od razu go wyślemy wskazanemu użytkownikowi.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem (ale tylko w trybie przeglądarki internetowej). Założenie konta poprzez adres e-mail jest wymagane.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
KikKik dla Android
2016-08-31

Ilość pobrań: 380 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Kik