w
googluj

MovieDay 1.5


ico
MovieDay jest to aplikacja udostępniająca informacje o premierach amerykańskich filmów, a także pozwalająca dodawać je w nieograniczonej liczbie do 2 spersonalizowanych list: "Do obejrzenia" oraz "Obejrzane". Program nie koncentruje się wyłącznie na premierach kinowych, gdyż - wykorzystując dane znajdujące się w serwisie TheMovieDB.org (TMDB) - umożliwia dodawanie do wspomnianych list również przeszłych filmów. Aplikację zainstalują posiadacze urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Android. Nie jest wymagana żadna rejestracja.

Szuflada nawigacyjna MovieDay zawiera 6 odnośników, jednakże (nie licząc ustawień) merytorycznie przedstawiają się tylko 2. Są to:
• Listy filmów - ekran startowy aplikacji przedstawia listę filmów, które chcemy zobaczyć. Dostępna jest wyszukiwarka, zatem po wpisaniu frazy odnajdziemy dowolny z ok. 260 tys. filmów znajdujących się już w TMDB. Podstawowe informacje, jakie uzyskamy, to data premiery filmu oraz średnia ocen, jaką ma w tym serwisie. Po tapnięciu w film przejdziemy do ekranu jego szczegółów i dowiemy się również m.in. jaki jest czas trwania, kto za nim stoi (najważniejsi aktorzy, reżyser, producent, scenarzysta), a jednym tapnięciem uruchomimy aplikację trzecią i przejdziemy do strony w YouTube zawierającej trailery. Jeszcze w interfejsie aplikacji przeczytamy opis filmu, a także poznamy listę podobnych filmów. Informacje są dość zdawkowe i mogą nam nie wystarczyć, ale dostępne są linki do stron w TMDB oraz IMDB (chodzi oczywiście o serwis InternetMovieDataBase, IMDB.com; strony otworzą się w przeglądarce internetowej). Dodanie danego filmu do naszej listy to kwestia tapnięcia. Tak samo łatwe jest zarządzanie drugą listą - listą filmów, które już zobaczyliśmy,
• Przeglądarka filmów - podzielona jest na 4 zakładki: nadchodzące premiery kinowe; filmy, które właśnie weszły do kin; filmy popularne; filmy najwyżej oceniane. Zbliżające się premiery posortowane są wedle czasu. Zobaczymy ile dni, ile godzin, ile minut i ile sekund pozostało do premiery (aktualizacja w czasie rzeczywistym). Jednym przyciskiem dodamy film do swojej listy. Obsługa pozostałych zakładek jest taka sama. Są to listy filmów wczytywane z zasobów TMDB i również z funkcją dodania wybranego filmu do listy jednym tapnięciem.

Program jest świetnie wykonany na bazie Material Design. Dodajmy, że o ile ekrany szczegółów filmów oraz wszystkie informacje z działu Przeglądarki wymagają trybu online, o tyle same ekrany główne naszych list, już nie. W ustawieniach aplikacji określimy m.in. jaka ma być domyślna akcja przy okazji dodawania filmów do list (menu wyboru albo bezpośrednie przeniesienie do jednej z nich), a także czy mamy być powiadamiani o ich wejściu do kin - a jeśli tak, to kiedy alert ma być aktywowany (określamy liczbę dni przed właściwą premierą oraz konkretny czas powiadomienia w tym dniu).

Uwaga!
Serwis, z którego pochodzą informacje wykorzystywane w aplikacji, dostępny jest pod adresem https://www.themoviedb.org

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
MovieDayMovieDay dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
MovieDay