w
googluj
pl

Apple Music 2.6.1


ico
Apple Music to aplikacja mobilna przeznaczona dla urządzeń z systemem operacyjnym Android, która daje dostęp do katalogu przeszło 30(!) milionów utworów muzycznych za darmo przez 3(!) miesiące. Serwis polega na słuchaniu strumieniowym, co oznacza, że muzykę słuchamy wprost z internetu, przy czym można ją też pobrać do pamięci urządzenia i odtwarzać potem w trybie offline. Z serwisu, powstałego w 2015 roku, można skorzystać nie tylko na urządzeniach Apple'a, ale także na stacjonarnym Windowsie, a to w ramach programu iTunes. Ostateczny zakres możliwości Apple Music uzależniony jest od tego, czy założymy konto, czy nie. Jeśli tak, wówczas natychmiast otrzymamy wspomniany 3-miesięczny okres darmowy z pełną funkcjonalnością. Sama usługa strumieniowania nie jest oczywiście nowa, gdyż od lat triumfy święcą podobne - Spotify, Muzyka Google'a, Deezer. (Należy też wspomnieć o iTunes - choć to przede wszystkim super-wszechstronny program do odtwarzania audio i wideo, kompleksowego zarządzania multimediami oraz kupowania muzyki, to jednak w największym stopniu wpłynął na cały obecny szał związany z muzyką w postaci plików komputerowych). Niemniej w ramach systemu Android jest to wydarzenie warte szczególnego odnotowania nie tylko z powodu gigantycznego zakresu dostępnej muzyki (Apple twierdzi, że oferuje "całą nagraną muzykę świata"), ale też dlatego, że stoi za nią główny konkurent Google'a na rynku platform mobilnych. Apple Music to dopiero druga aplikacja Apple'a, którą mamy w Google Play.

Zanim przejdziemy do opisu możliwości serwisu, musimy koniecznie zatrzymać się na procesie rejestracji. Do aplikacji można się zalogować podając swój identyfikator Apple'a, czyli unikalną nazwę użytkownika służącą do wszystkich kontaktów z programami tej firmy. Jeśli go nie mamy, możemy go uzyskać i w tym celu trzeba m.in. podać adres e-mail oraz datę urodzenia. (To adres e-mail będzie naszym ID). Hasło musi się składać z co najmniej 8 znaków i zawierać cyfrę, wielką oraz małą literę. Potem trzeba wprowadzić dane karty płatniczej oraz numer telefonu. Na koniec procesu otrzymamy automatycznie wygenerowaną wiadomość na podany przez nas przed chwilą adres e-mail. Musimy kliknąć w link oraz zalogować się naszymi danymi, by móc w końcu cieszyć się okresem próbnym. Bez tego - bez założenia konta - możliwości Apple Music są bardzo ograniczone i właściwie nic nie można zrobić z wyjątkiem przeglądania zawartości albumów. Tak więc trzeba: albo się zarejestrować - albo zapomnieć o istnieniu tej aplikacji. (Po założeniu konta warto na wszelki wypadek anulować automatyczne przedłużenie subskrypcji, a zrobimy to przechodząc do ustawień konta, po otworzeniu szuflady nawigacyjnej).

Co dokładnie otrzymamy, gdy zdecydujemy się na wejście do świata Muzyki Apple'a? Na początku program poprosi nas o wybór ulubionych gatunków muzycznych. Jedno tapnięcie oznacza lubienie danego gatunku, a dwa - uwielbienie. Jeśli za jakimś nie przepadamy, należy go przytrzymać (wtedy zniknie z widoku). Następnie zostaniemy poproszeni o wybór ulubionych wykonawców; procedura ich wyboru przebiega podobnie, jak w przypadku gatunków. Na tej podstawie otrzymamy, po otworzeniu się właściwego interfejsu, pierwsze rekomendacje muzyczne. Podobnie, jak konkurencyjne usługi, Apple Music oferuje funkcję słuchania muzyki na bazie rekomendacji ekspertów i uzależnionej od tego, co słuchamy i lubimy. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby przeszukać katalog poprzez wpisanie frazy czy wedle gatunków. Ponadto włączymy dedykowane, wbudowane stacje radiowe czy posłuchamy oryginalnej, całodobowej stacji Beats 1, zawierającej ekskluzywne materiały (np. wywiady). Bliżej przyjrzymy się dokonaniom artystów, poznamy ich inspiracje, obejrzymy dodane przez nich zdjęcia czy filmy - a to z kolei dzięki społecznościowej funkcji o nazwie Connect, działającej podobnie do Twittera itp. Użytkownik ma możliwość zapisywania własnych playlist, a także pobrania wszystkich zakupionych plików za pośrednictwem sklepu iTunes.

Uwaga!
Aplikacja jest w wersji beta, więc może nie działać stabilnie itp. Dostępny jest program iTunes dla systemu stacjonarnego Windows, który umożliwia obsługę serwisu Apple Music.

Ograniczenia!
Założenie konta jest opcjonalne, ale tak naprawdę wymagane, bo bez niego praktycznie nic nie można zrobić. W trakcie zakładania konta trzeba podać m.in. dane karty płatniczej oraz numer telefonu. Po zarejestrowaniu się uzyskamy 3-miesięczny bezpłatny dostęp do całego katalogu muzyki i wszystkich funkcji. Miesięczny dostęp to potem wydatek 4,99 Euro.

Wymagania!
Android 4.3 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Trial (testowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Apple MusicApple Music dla Android
2018-11-16

Ilość pobrań: 11 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Apple Music