w
googluj

Cuckuu 4.5


ico
Cuckuu jest to program służący do tworzenia alarmów (budzików, alertów, przypomnień), ale jego twórcy ujęli ten temat w zupełnie inny, nowatorski sposób. Mianowicie, aplikacja pozwala udostępniać alerty znajomym, dzięki czemu nikogo (z zaproszonych) nie powinno ominąć jakieś wydarzenie (wybranie się po ciężkim tygodniu pracy w sobotę do restauracji czy filharmonii, wyjazd w góry itp.). Funkcję wyłączania przypomnienia można powiązać z wysłaniem wiadomości czy wzbogaceniem jej konkretnym linkiem internetowym, obrazem bądź filmem wykonanym od ręki (wbudowana jest obsługa kamery). W programie jest też do naszej dyspozycji tradycyjny chat, zatem umożliwia się nam bezpośrednią konwersację. Zaimplementowano w to wszystko również grywalizację - aczkolwiek raczej na siłę. (Użytkownicy zdobywają punkty za najszybsze wyłączenie alarmu; osiągnięcie pewnego pułapu punktów przekształca się zaś w wyższy level, tj. poziom doświadczenia). Aplikacja wydana została na urządzenia z systemem operacyjnym Android (jest też wersja dla iOS).

Program jest z natury społecznościowy, dlatego nie powinno nas dziwić, że wymagana jest na początku rejestracja. Dostępne opcje to Facebook, Google+ albo pośrednictwo tradycyjnego adresu e-mail. Po przejściu do właściwego interfejsu utworzymy pierwszy alarm - zwany tutaj "cuckuu", czyli po naszemu "kuku", od dźwięku wydawanego przez zegary z kukułką. (Taki jest zresztą domyślny dźwięk alertu - "kuku, kuku, kuku (...)"). W kreatorze określimy: 1) datę i czas (z dokładnością do 5 minut); 2) zasięg - może być prywatny albo publiczny; 3) nazwę i opis powiązanego wydarzenia. Do alarmu zaprosić można następnie kontakty z książki adresowej, znajomych z Facebooka i Google+ bądź zwykłych użytkowników Cuckuu. Na koniec zapisujemy, i gotowe. Potem, z ekranu głównego, można alertami zarządzać: wyciszać je, modyfikować, usuwać. Możliwe jest wyszukanie alarmów społecznościowych utworzonych przez innych użytkowników z całego świata. Znajdziemy je wedle czasu powiadomienia czy nazwy. Przyłączenie się do danego to kwestia jednego tapnięcia.

To, czy aplikacja nam się przyda, czy nie, zależy w 100% od tego, czy będziemy jej rzeczywiście używać w jakiejś grupie znajomych, a przynajmniej z jedną osobą. W innym wypadku lepiej jej nie instalować, bo do niczego się nie przyda. Nawet używanie jej jako zwykłego budzika nie będzie zbyt przyjemne, bo oferowanych w tym względzie opcji jest po prostu zbyt mało.

Ograniczenia!
Rejestracja przez adres e-mail, Facebooka albo Google+ jest wymagana

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (1 głosów)

Strefa Download programu
CuckuuCuckuu dla Android
2018-07-26

Ilość pobrań: 3 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Cuckuu