w
googluj

JumpChat 1.1.9.3


ico
JumpChat jest to komunikator (chat) wideo, ale unikalny: nie wymaga bowiem od użytkownika założenia konta. Dostępny jest z poziomu witryny internetowej na Jumpch.at i uruchomimy go poprzez każdą nowoczesną przeglądarkę internetową (Google Chrome, Firefox, Opera itp.). Nie trzeba przy tym instalować żadnego rozszerzenia. Po prostu uruchamiamy go i zapraszamy znajomych - to właściwie cały opis jego obsługi. Komunikacja jest zaszyfrowana, a dane przesyłane bezpośrednio między zainteresowanymi stronami. Wykorzystano tu model komunikacji P2P, tzn. bez jakiegokolwiek pośrednictwa serwera producenta programu. Każdy komputer w tej komunikacji pełni więc rolę i klienta, i serwera. Aplikacja wydana została również dla urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Android i tej wersji się teraz przyjrzymy (dostępna jest również wersja dla iOS).

Producent programu zrobił chyba wszystko, co tylko mógł, aby JumpChat był najprostszym i wymagającym najmniejszej konfiguracji czy ustawień, komunikatorem wideo. Jego wersja dla Androida od razu po uruchomieniu wykorzystuje przednią kamerę w urządzeniu i pokazuje nam nas samych - oczywiście, można ją przełączyć i wykorzystywać tylną kamerę. Jednocześnie nad ekranem zobaczymy proste menu (w formie szuflady nawigacyjnej), dzięki czemu będziemy mogli utworzyć nowy pokój rozmów bądź też przyłączymy się do już istniejącego; w jednym pokoju przebywać może do 4 osób. W pierwszym wypadku otrzymamy adres URL naszego pokoju i będziemy mogli ten link: 1) skopiować do schowka systemowego, 2) udostępnić poprzez aplikację trzecią czy 3) wyświetlić na ekranie jego kod QR. Natomiast w tym drugim wypadku - przy przyłączaniu się do istniejącego pokoju - trzeba podać jego nazwę bądź zeskanować kod QR.

W ustawieniach naszego profilu (automatycznie wczytywana jako jego nazwa jest nazwa naszego konta Google w urządzeniu, bez końcówki "@gmail.com"), wczytamy zdjęcie bądź wybierzemy obrazek z posiadanych zasobów, aby spełniało funkcję awatara. W opcjach kamery aktywujemy jakość HD. W razie potrzeby również zablokujemy pokój za pośrednictwem 6-cyfrowego, automatycznie generowanego kodu. Właściwa komunikacja odbywa się, jak już wspomniano, w formie wideo. To jednak nie wszystko! Dostępną też opcją jest tradycyjny chat, polegający na wpisywaniu wiadomości poprzez klawiaturę ekranową. Rozmowa jest w tym wypadku widoczna na ekranie zupełnie tak, jak w każdym innym komunikatorze tego typu. Tak więc JumpChat to niejako chat 2-w-1: i chat wideo, i chat tekstowy.

Komunikator robi wielkie wrażenie swoją przystępnością. Brak przymusu rejestracji to spore udogodnienie. Niestety, program często się zawiesza przy próbie ponownego uruchomienia. Nie pomaga nawet zabicie aplikacji ani wyczyszczenie danych przez nią utworzonych poprzez systemowego menedżera - pomaga wyłącznie ponowne uruchomienie (restart) systemu. Musimy przez to obniżyć ocenę - wielka szkoda, bo chciałoby się jej wystawić najwyższą za prostotę i łatwość obsługi.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem https://jumpch.at

Ograniczenia!
Za 10 dolarów rocznie możliwe jest utworzenie pokoju rozmowy z własną, unikalną nazwą (końcówką URL)

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
JumpChatJumpChat dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 13 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
JumpChat