w
googluj

News Kit 1.8.0


ico
News Kit jest czytnikiem wiadomości z predefiniowanych, najbardziej znanych portali internetowych. Wydany został dla urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Android.

Program charakteryzuje się nowoczesnym wykonaniem. Wykorzystuje cały potencjał Material Design - z efektownymi animacjami na czele. Ekran startowy udostępnia 5 paneli będących skrótami do konkretnych kanałów informacyjnych. Pierwszy z nich, główny, zajmuje połowę ekranu. Po tapnięciu w dany kanał zostaniemy przeniesieni do strony z wszystkimi jego newsami. Czytnik automatycznie przewija nagłówki zarówno najważniejszych informacji na ekranie głównym, jak i na stronach kanałów. W ostatnim wypadku użytkownik może określić czas opóźnienia rozpoczęcia przewijania (domyślnie to 2 sekundy), a także późniejszą szybkość przewijania (5 poziomów do wyboru).

Czytnik prezentuje newsy na stronie startowej w formie wyłącznie obrazkowej: na tle zdjęcia (jeżeli jest dostępne) mamy tylko nagłówek informacji, a poniżej źródło wiadomości (kanał). Jak już wspomnieliśmy, po tapnięciu w dany panel przechodzi się do oddzielnej strony z wszystkimi newsami, ale uściślając, jest to tylko lista tytułów. Dopiero teraz po tapnięciu w wybrany nagłówek zostaniemy przekierowani do właściwego artykułu, aczkolwiek nie będzie to kopia tekstu ściągnięta do czytnika - News Kit ma wbudowaną przeglądarkę internetową i to za jej pośrednictwem przeczytamy artykuł.

Z jakimi źródłami mamy do czynienia? To Google News (Wiadomości Google) oraz Gazeta.pl. Są to kanały dobrane automatycznie, ale można je zmienić. Wybór jest jednak bardzo skromny, bo można jeszcze dodać tylko Gazetę Wyborczą i Rzeczpospolitą. W kwestii źródeł polskojęzycznych - to wszystko. News Kit pozwala jednak dobrać źródła obcojęzyczne. W wypadku języka angielskiego wybieramy najpierw kraj, a dopiero potem konkretny tytuł. Do czytnika można zatem dodać np. New York Times czy Wall Street Journal. Po wybraniu źródła istnieje możliwość określenia sekcji tematycznej, więc możemy się skupić np. tylko na newsach finansowych. Tak czy inaczej, wybór jest ograniczony i skoncentrowany tylko na najbardziej znanych portalach.

Z tego wszystkiego jasno wynika, że News Kit nie jest czytnikiem dla każdego. Wyróżnia go efektowna forma, ale ma znikomą liczbę opcji personalizujących. Zresztą zamierzeniem producenta było, aby użytkownik wcale nie szukał "najlepszych newsów", ale miał je od ręki. Jeżeli więc zależy nam na dynamicznej formie i odgórnym wyborze źródeł (w wersji podstawowej, bo za opłatą można jednak wskazać kanał RSS), możemy być z aplikacji zadowoleni. W innym wypadku lepiej jej jednak nie instalować.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Usunięcie reklam kosztuje 8,50 zł. Możliwość wykorzystania 4 dodatkowych paneli - 4,20 zł. Z kolei za dodanie dowolnego kanału RSS zapłacimy 4,30 zł. Wszystkie funkcje kupione w pakiecie kosztuje 13 zł.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (1 głosów)

Strefa Download programu
News KitNews Kit dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 0 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
News Kit