w
googluj

BandLab 1.3.1


ico
BandLab jest to platforma internetowa oraz aplikacja mobilna skierowana do muzyków. Przede wszystkim umożliwia zbieranie pomysłów na przyszłe utwory, choć również i ich rzeczywiste komponowanie - w tym poprzez zdalną współpracę. Swoje pomysły na teksty piosenek czy melodie nagramy poprzez wbudowany dyktafon. Piosenki innych użytkowników będziemy przeglądać, odsłuchiwać i komentować, a jeśli nas któraś szczególnie zainspiruje, skopiujemy ją do siebie i ulepszymy wedle własnych preferencji, dogrywając własne ścieżki. Wbudowany w program jest mikser, który pozwala na szybką i łatwą, choć jedynie powierzchowną edycję takich utworów. To wszystko w żadnym wypadku nie ma stanowić edytora ostatecznych wersji utworów, ale tylko pierwszy krok do nich. Chodzi o idee, inspiracje. Platforma BanLab dostępna jest w witrynie Bandlab.com, natomiast aplikacje mobilne zainstalują użytkownicy posiadający urządzenia z iOS oraz Androidem. Przyjrzymy się teraz możliwościom ostatniej z wymienionych wersji.

Po pierwszym uruchomieniu programu trzeba się zarejestrować. Do wyboru są 3 metody: adres e-mail, Google+, Facebook. Aplikacja umożliwi następnie dodanie naszego zdjęcia, ale krok ten można w tym momencie pominąć. Potem określimy swoją unikalną nazwę użytkownika, co ma już większe znaczenie, ponieważ nasza własna strona internetowa w serwisie BandLab zawierać będzie, jako końcówkę, tę właśnie nazwę (będzie to więc "www.BandLab.com/nazwa_użytkownika"). Strona będzie publiczna i znajdzie się na niej podsumowanie naszego konta - liczba użytkowników, których poczynania śledzimy, liczba użytkowników, którzy śledzą nasze poczynania; aktywność w społeczności, dostępne piosenki z opcją ich odtworzenia itp. Rzecz się ma tu podobnie, jak w innych serwisach muzycznych.

Ekran startowy aplikacji mobilnej udostępnia strumień aktywności muzyków, których śledzimy. Powiązać można alerty, by być z nimi na bieżąco. Dostępna jest od razu również główna funkcja BandLab, tzn. pozwalająca nagrać pomysł na piosenkę czy po prostu samą piosenkę. W razie potrzeby zaimportujemy do miksera plik MP3, WAV, OGG, ACC. Ponadto istnieje możliwość wpisania notatki zwykłą metodą (poprzez klawiaturę ekranową). Wszystkie nasze nagrania dostępne będą potem z poziomu dedykowanego ekranu, z którego łatwo je odsłuchamy, bo tylko jednym tapnięciem. (Naturalnie, nagrania są także synchronizowane z chmurą). Opublikowane piosenki użytkowników można łatwo przeglądać i odsłuchiwać. W celu odtwarzania nie trzeba nawet otwierać ekranu ich szczegółów i zawierających typowo społecznościowe akcje (śledzenie itd.), bo wystarczy tapnięcie z poziomu głównej listy utworów.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem https://www.bandlab.com

Ograniczenia!
Założenie konta (poprzez adres e-mail, Google+ albo Facebooka) jest wymagane

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
BandLabBandLab dla Android
2015-11-12

Ilość pobrań: 1 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
BandLab